MojAndroid

Americké ministerstvo obchodovania má podpísať novú dohodu, ktorá povolí všetkým americkým spoločnostiam spolupracovať s čínskym gigantom Huawei Technologies. Dôvodom je samozrejme stanovovanie noriem pre najnovšie 5G siete a je očividné, že Amerika si bez tohto výrobcu a všeobecne Číny v tomto ohľade nevie pomôcť.

Povolenie na výstavbu 5G sietí

Ako určite mnohí z vás vedia, Huawei bol v minulom roku na americkom kontinente zakázaný. Dovolené neboli ani obchody medzi americkými firmami a samotným Huawei, tým pádom nemohol čínsky gigant ani získať rôzne licencie, súčiastky a dokonca ani oprávnenia na používanie služieb od Google.

Huawei P40 Pro selfie fotoaparat vyrez

Huawei využíva svoje vlastné možnosti

Bez Google služieb sa musí výrobca spoliehať iba na svoje vlastné zdroje a rozhodol sa pre integráciu Huawei AppGallery do všetkých nadchádzajúcich modelov. Po približne roku nejasností však vychádza na povrch nová správa. Tá podľa webu uk.reuters.com vraví, že vláda Spojených štátov chce, aby ich domovské spoločnosti ostali konkurencieschopné s Huawei.

Huawei P40 Pro fotoaparat

“Stanovenie medzinárodného štandardu je dôležité pre vývoj najmodernejšieho 5G“, uviedol vysoký predstaviteľ verejnej správy, ktorý si prial ostať v anonymite. Tým pádom má byť povolená spolupráca medzi Čínou a USA, pokiaľ ide o rozvoj technológií pre nasadenie 5G.

Amerika potrebuje Huawei

Nie sú dostupné žiadne správy o tom, či bude môcť čínska technologická spoločnosť obnoviť spoluprácu aj s niektorými ďalšími dodávateľmi potrieb pre výrobu smartfónov. Zatiaľ to úprimne vyzerá tak, že Amerika chce Huawei vyslovene iba využiť. Na druhú stranu si dokáže čínska spoločnosť dokáže týmto spôsobom výrazne privyrobiť. Čo si myslíte o tejto situácii vy? Napíšte nám dolu do komentárov.

Nákupný poradca

Pokiaľ hľadáte nový mobil, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom aj výber najlepších smartfónov značky Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eurs cenou do 250 eur za cenu do 300 eur. Tiež sme v ňom vybrali najlepšie bluetooth slúchadla dostupné na našom trhu.

11.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+