MojAndroid

Minuloročný hit, Samsung Galaxy S20 FE, dostáva novú bezpečnostnú aktualizáciu systému. Týka sa to 4G a aj 5G verzie tohto smartfónu. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia by mala čoskoro doraziť aj na Slovensko

Samsung Galaxy S20 FE nedávno dostal aktualizáciu na systém Android 12.  Pretože má záruku bezpečnostných aktualizácií pod dobu 4 rokov, tak sa teraz dočkal aj februárovej bezpečnostnej záplaty. Aktualizácia pre 4G verziu s čipsetom Snapdragon (SM-G780G) má číselné označenie G780GXXS3BVB3  a bola spustená v Latinskej Amerike.

Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg 

Aktualizácie pre 5G model má číselné označenie  G781BXXS4DVB1 a začala s distribúciou vo viacerých európskych krajinách (Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, pobaltský región a Spojené kráľovstvo). Čoskoro by tak mala doraziť aj na Slovensko. Záplata opravuje viac ako 60 chýb a zraniteľností v systéme Android 12.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

USA uvaľujú sankcie na Rusko. Obmedzí krajine prístup k americkým technológiám
✅ Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý smartfón fotí lepšie? | ANKETA
✅ Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (2/2022)

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Chrome pre Android príde o funkciu, ktorú pravdepodobne používate
25.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+