MojAndroid

Spoločnosť Samsung nezabúda na svoje staršie vlajkové lode a začína distribuovať najnovšiu bezpečnostnú aktualizáciu aj pre sériu smartfónov Samsung Galaxy S20. Informuje o tom portál SamMobile.

Aktualizácia opravuje desiatky bezpečnostných chýb

Aktualizácia softvéru sa týka všetkých troch modelov série z roku 2020 – Galaxy S20, Galaxy S20+ a aj Galaxy S20 Ultra. A to bez ohľadu na to, či ide o 4G alebo 5G verziu smartfónu. Populárny Samsung Galaxy S20 FE  však medzi aktualizované smartfóny nepatrí. Aktualizácia softvéru má označenie G98xxXXSEFVE6.

Samsung Galaxy S20 Ultra displej
Samsung Galaxy S20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Táto aktualizácia prináša iba najnovšiu júnovú bezpečnostnú záplatu a nemá čo ponúknuť, pokiaľ ide o nové funkcie alebo vylepšenia. Bezpečnostná záplata opravuje 60 zraniteľností rôznej závažnosti a päť kritických bezpečnostných chýb. Opravené boli aj chyby v nadstavbe One UI 4.1.1, vrátane niektorých súvisiacich s funkciami Bluetooth, Wi-Fi a QR skenera.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Porovnali sme OPPO Find X5 Pro a Google Pixel 6 Pro. Ktorý fotí lepšie?

Instagram vylepšuje Reels, videá môžu trvať až 90 sekúnd

WhatsApp pracuje na možnosti úpravy odoslaných správ

Ako je na tom konkurencia?

Svoje smartfóny aktualizuje aj konkurencia. Tento týždeň bol aktualizovaný napríklad model OnePlus Nord. Spoločnosť Motorola priniesla pred pár dňami systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip.

Náš tip
Najlepšie Bluetooth slúchadlá do ucha, ktoré si môžte kúpiť v roku 2022
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+