MojAndroid

Blíži sa koniec januára, čo znamená, že majiteľov novších smartfónov čaká príchod februárovej bezpečnostnej záplaty. Ako obvykle, Samsung porazil všetkých ostatných výrobcov a aktualizáciu vydáva ako prvý, zatiaľ pre modely zo série Galaxy Note 20. Novinku priniesol portál Sammobile.

Aktualizácia prichádza s verziou firmvéru N98xxXXU3EVA9 a medzi prvými ju dostávajú používatelia v Holandsku. Predpokladáme, že o niekoľko dní dorazí aj do ostatných krajín, vrátane Slovenska. Ako vždy, dostupnosť aktualizácie môžete skontrolovať manuálne otvorením aplikácie Nastavenia, kde nájdete sekciu Aktualizácia softvéru.

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20 a Samsung Galaxy Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Juhokórejský výrobca zatiaľ nezverejnil kompletný zoznam zmien, no cieľom bezpečnostných záplat je zariadenie ochrániť pred škodlivým softvérom, ktorý by sa do smartfónu dostal cez bezpečnostné chyby v operačnom systéme. Tieto aktualizácie však obvykle neprinášajú nové funkcie.

Ako aktualizuje konkurencia

Aktualizované boli nedávno aj modely Google Pixel 6 a 6 Pro, OnePlus 9 a 9 Pro či Huawei P30 Pro. Čo sa týka veľkých systémových aktualizácií, Xiaomi usilovne pracuje na sprístupnení nadstavby MIUI 13. Medzitým spoločnosť OnePlus mení stratégiu a vybrané modely čaká dlhšia softvérová podpora.

Náš tip
Samsung Galaxy S22: Obrovský únik informácií prezradil prakticky všetko
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+