MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi pred pár týždňami začal s aktualizovaním svojich smartfónov na nadstavbu MIUI 13. Na internete nájdeme mnoho informácií o tom, ktoré zariadenia najnovšiu verziu nadstavby dostanú a kedy. Avšak je možné, že mnoho z nich sa aktualizácie v skutočnosti nedočká. Informáciu priniesol portál Xiaomi Adictos.

MIUI 13 naisto dostane len niekoľko modelov

Doposiaľ zverejnené zoznamy boli vytvorené na základe aktualizovaných modelov s čínskou verziu MIUI. Xiaomi dostupnosť aktualizácie na globálnom a európskom trhu však oficiálne potvrdilo len pre nasledujúce zariadenia:

Xiaomi 11T Pro fotoaparat
Xiaomi 11T Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg


MIUI 13 by mali vyššie uvedené modely dostať v priebehu tohto štvrťroka, teda od teda od januára do polovice marca. Výrobca navyše začal interne testovať aktualizáciu pre POCO F3, takže aj ten s najväčšou pravdepodobnosťou čoskoro dostane novú verziu systému.

Očakáva sa, že Xiaomi neskôr potvrdí príchod aktualizácie aj na modely zo série Redmi Note 9, Xiaomi Mi 10 a Mi 10T.

Ako aktualizuje konkurencia

Spoločnosť Samsung aj v tomto roku pokračuje v trende rýchleho aktualizovania vlajkových aj lacnejších modelov. Android 12 doposiaľ dostali tieto modely z jej portfólia. Z najnovšej verzie operačného systému sa môžu tešiť aj majitelia smartfónov Nokia G50, Sony Xperia 1 III a 5 III či Asus ZenFone 8 a 8 Flip.

Náš tip
Kedy váš smartfón dostane aktualizáciu na Android 12?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+