MojAndroid

Vlajkové smartfóny Google Pixel 6 a 6 Pro dostávajú aktualizáciu, ktorá vylepšuje At a Glance widget. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Widgetu pribudol časovač, stopky alebo zobrazenie fitness štatistík

Aktualizácia s januárovou bezpečnostnou záplatou už bola spustená a nainštalovali sme si ju aj my. Tieto smartfóny síce používajú čistý Android, no taktiež sa v nich nachádzajú exkluzívne funkcie, ktoré v iných zariadeniach nemusíte nájsť. Jednou z nich je aj tzv. At a Glance widget, ktorý teraz dostáva nové možnosti.

Nové funkcie v At a Glance widgete | Zdroj: GizmoChina.com

Pre ich aktivovanie je nutné dlhšie podržanie widgetu a následne kliknutie na položku “Upraviť”, ktorá vás premiestni do nastavení. V nich nájdete nové prepínače pre časovač a stopky, vďaka ktorým môžete mať tieto nástroje priamo na domovskej obrazovke. Ďalšie nové prepínače slúžia pre zobrazenie fitness aktivít a čas spánku. Tieto údaje získajú z aplikácií Adidas Running a Strava.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Widget by mal čoskoro dostať aj ďalšie funkcie

Ponuka obsahuje aj možnosť skryť citlivý obsah na uzamknutej obrazovke. Okrem toho Google prisľúbil aj ďalšie funkcie, ktoré by mali byť čoskoro pridané do widgetu At a Glance. Funkcia Doorbell je jednou z najzaujímavejších medzi pripravovanými funkciami. Keď u vás niekto doma zazvoní na smart zvonček, widget zobrazí textové upozornenie spolu so zobrazením miniatúry živého videa z vašej kamery Google Nest na zvončeku.

Možnosť skryť citlivý obsah na uzamknutej obrazovke | Zdroj: GizmoChina.com

Okrem zobrazenia kamery zvončeka by mali pribudnúť aj ďalšie nové funkcie upozornení. Napríklad zobrazí, že máte zapnuté LED svetlo. Neskôr by mal widget vedieť zobraziť aj bezpečnostné upozornenie pri spustení odpočítavania z aplikácie Personal Safety a taktiež informácie o vašich pripojených zariadeniach.

Náš tip
Klienti tejto banky, pozor! V mene banky sa opäť šíria podvodné e-maily

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+