MojAndroid

Smartfón nižšej triedy Samsung Galaxy M21 by mal v týchto dňoch obdržať aktualizáciu softvéru so systémom Android 12. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia prináša aj novú nadstavbu, zabezpečenie a vylepšené aplikácie

Samsung Galaxy M21 je dva roky starý model, ktorý sa už odvtedy dočkal aj dočkal viacerých nástupcov. Tým posledným je Samsung Galaxy M23 5G. Napriek tomu, že sa už pôvodný model na trhu nepredáva, tak sa o jeho softvérovú podporou výrobca stará.

Samsung Galaxy M21
Samsung Galaxy M21 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Jeho majitelia sa teraz môžu tešiť na aktualizáciu so systémom Android 12 a nadstavbou One UI 4.1. Označenie aktualizácie je M215FXXU2CVCC a prináša aj aprílovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje 88 bezpečnostných chýb a zraniteľnosti v systéme. Aktualizácie sa dočkali aj aplikácie Bixby, Galéria, Správy, Telefón, Pripomienky, Samsung Internet, Samsung Klávesnica atď.

Samsung Galaxy M23 5G je priamy nástupcom Galaxy M21 | Zdroj: Samsung

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google Little Signals: Keď notifikáciou môže byť aj vánok vzduchu
Telegram: Nová aktualizácia prináša širšie možnosti prispôsobenia
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro | VYHODNOTENIE

Ako je na tom konkurencia?

Spoločnosť Motorola priniesla pred pár dňami systém Android 12 pre minuloročný model Motorola Edge 20. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Garmin vivosmart 5 prichádzajú s väčším displejom a týždňovou výdržou
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+