MojAndroid

Spoločnosti Garmin sa na trhu nositeľnej elektroniky veľmi darí a svoje portfólio teraz rozširuje fitness náramkom Garmin vivosmart 5. Jeho špecifikácie zverejnil portál GSMArena.

Najväčšou zmenou oproti predošlej generácii je väčší displej

Telo smart náramku je vyrobené z polykarbonátu, zatiaľ čo vymeniteľné remienky sú vyrobené zo silikónu. Dodáva sa vo farbách White, Black a Cool Mint s tromi typmi veľkosti – malá, stredná a veľká. Prvé dva vážia 24,5 gramu , no posledný je o niečo ťažší – 26,5 gramu. Nechýba vodoodolnosť 5ATM, čo znamená, že si ho nemusíte zložiť zo zápästia, keď sa idete kúpať alebo sprchovať.

Novinka ponúkne tri farby tela | Zdroj: GSMArena.com

Hlavnou zmenou oproti predošlej generácii je o 66 % väčší OLED displej. Jeho rozlíšenie je 88 x 154 pixelov. Novinkou je aj funkcia Fitness Age, ktorá využíva váš chronologický vek, týždennú intenzívnu aktivitu, pokojovú srdcovú frekvenciu a BMI na odhadnutie, či je vaše telo mladšie alebo staršie, než v skutočnosti ste.

Garmin vivosmart 4

Nechýbajú obvyklé funkcie pre zdravie a kondíciu, ako je monitorovanie srdcového tepu, sledovanie spánku, sledovanie aktivity a počítadlo krokov. Náramok dokáže tiež merať hladinu kyslíka v krvi (v závislosti od regiónu) a úroveň stresu, ako aj úroveň energie batérie v tele. Nositeľné zariadenie má tiež sledovač menštruačného cyklu pre ženy.

Garmin vovosmart 5 dokáže privolať pomoc pri zdravotných komplikácií

Prítomná je bezpečnostná a sledovacia funkcia pre vybrané outdoorové aktivity, ktorá vám umožní poslať asistenčné upozornenia vašim núdzovým kontaktom stlačením jedného tlačidla. Upozornenie sa odošle prostredníctvom textovej správy, ktorá obsahuje vašu aktuálnu polohu získanú pomocou GPS pripojeného smartfónu.

Prednosťou Garmin vivosmart 5 je, že môže ponúknuť výdrž až sedem dní bez sledovania kyslíka v krvi počas spánku. Výrobca však neprezradil veľkosť jeho batérie. Náramok je kompatibilný so zariadeniami iPhone aj Android. Jeho cena je v USA v prepočte 140 eur. Cena a dostupnosť pre európsky trh zatiaľ nebola oznámená.

Konkurencia

Garmin vivosmart 5 budú konkurenciou hlavne pre Fitbit Charge 5. Lacnejšou alternatívou je potom Samsung Galaxy Fit 2 a Xiaomi Mi Band 6.

Náš tip
Ukrajinec sledoval pohyb ruských vojakov pomocou slúchadiel, ktoré mu ukradli
22.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+