MojAndroid

Výrobca Samsung vypustil aktualizáciu na stabilný Android 13 už pre hneď niekoľko zariadení strednej triedy, vrátane Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G a Galaxy A73 5G. Teraz prichádza na rad extrémne obľúbený telefón, ktorým je Samsung Galaxy A52. Ohlásila to stránka SamMobile.

Na Samsung Galaxy A52 prichádza Android 13

Update na Android 13 hlásia už používatelia z Ruska. Najnovší firmvér nesie označenie A525FXXU4CVJB a okrem najnovšej verzie operačného systému so sebou nesie samozrejme aj novú verziu používateľskej nadstavby One UI 5.0 a novembrové bezpečnostné opravy. Pokiaľ vám ešte neprišla notifikácie o dostupnosti aktualizácie, skontrolovať si ju môžete aj ručne prejdením do nastavení, konkrétnejšie do časti softvérových aktualizácií.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Zdroj: Jakub Marcin

Samsung Galaxy A52 prišiel na trh s Androidom 11. Jeho používatelia teda môžu očakávať ešte jeden veľký update na Android 14 koncom roka 2023. Potom bude tento telefón dostávať bezpečnostné záplaty raz za tri mesiace, až dokým sa neskôr úplne neukončí jeho softvérová podpora.

Aktualizácie u konkurencie

Modelový rad OnePlus 8 dostal aktualizáciu na Android 13. Asus zverejnil plán aktualizácií na najnovšiu verziu operačného systému. Ďalej poznáme aj rozpis zariadení Xiaomi, Redmi a POCO, ktoré dostanú update na Android 13.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 bude mať exkluzívnu pretaktovanú verziu čipu Snapdragon 8 Gen 2

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+