MojAndroid

Android 13 je k dispozícii na niektorých smartfónoch už niekoľko mesiacov a zdá sa, že na iné zariadenia ako Pixel prichádza rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Po tom, ako spoločnosť Samsung aktualizovala množstvo svojich zariadení na najnovšiu verziu operačného systému, je OnePlus podľa portálu XDA-Developers.com ďalším výrobcom, ktorý má pripravenú aktualizáciu pre svoje zariadenia z roku 2020.

Android 13 a OxygenOS 13 v jednej aktualizácii

Po niekoľkých skúšobných verziách je stabilná verzia nového Androidu, spolu s nadstavbou OxygenOS 13, pripravená pre modely OnePlus 8, 8 Pro a 8T. Okrem série 8 si prevzali najnovšiu verziu systému Android 13 aj zariadenia OnePlus 9R, 9RT a 10R. Spoločnosť zatiaľ nezverejnila ešte žiadne oficiálne vyhlásenie na svojich stránkach. Viacerí používatelia však uviedli, že aktualizáciu na svojich smartfónoch už dostali prostredníctvom OTA.

Stabilná verzia OxygenOS 13 pre sériu OnePlus 8 má označenie softvérovej verzie F.13. Napriek tomu, že OnePlus 9R je v podstate prerobená verzia modelu 8T, aktualizácia nesie označenie F.16. Pre zariadenia OnePlus 9RT a 10R sú dostupné verzie s označením F.11 a C.14.

Oxygen OS13 Android 13
Zdroj: xda-developers.com

5 GB vizuálnych aj výkonnostných vylepšení

Aktualizácia má veľkosť približne 5 GB. Vzhľadom na zmeny, ktoré prinesú, je to podľa nás adekvátna veľkosť. Najnovší Android má niekoľko nových pomerne podstatných funkcií. Takisto aj OxygenOS 13 prináša mnohé vizuálne a výkonnostné vylepšenia. Okrem toho aktualizácia tiež obsahuje bezpečnostné záplaty systému Android z októbra 2022.

Stabilnú verziu OxygenOS 13 pre smartfóny OnePlus bude výrobca používateľom posielať pravdepodobne postupne. Prvú distribúciu dostanú podľa očakávaní len niektorí majitelia OnePlus. V prípade, že bude dostatočne stabilná, k dispozícii bude ďalej pre všetkých používateľov spomínaných modelov.

Náš tip
Google Pixel 7a: Prvé informácie o pripravovanej novinke sú tu

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+