MojAndroid

Predstavenie smartfónu Google Pixel 7a je síce ešte v nedohľadne, ale už sa objavujú prvé informácie o jeho parametroch, ktoré teraz sumarizoval portál AndroidPolice. Podľa neho by mala pripravovaná novinka vyriešiť aj jeden veľký nedostatok predošlej generácie.

Fotoaparát by mal dostať lepší primárny snímač

Na smartfóne Google Pixel 7a sa už nejakú dobu pracuje pod kódovým označením „lynx“, čo je informácia známa už od septembra.  Podľa leakera Kuba Wojciechowskeho bude mať Pixel 7a displej s frekvenciou 90 Hz. Táto hodnota je dnes bežná aj v nižšej triede, takže v strednej triede, kam má novinka patri, určite neohúri. Rozlíšenie displeja by malo byť 1080p, čo je dnes taktiež štandardom. Vyrobený by mal byť pravdepodobne pomocou OLED technológie od spoločnosti Samsung.

Zaujímavejšie znejú informácie o fotoaparáte. Wojciechowski totiž v ovládačoch fotoaparátu našiel nastavenia fotoaparátu s označením „Pixel 22 Mid-range.“ Aktualizovaný ovládač má odstránený odkaz na označenie GN1, ktoré bolo používané pre modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro a ich senzor od Samsung. Revidovanému kódu chýba teleobjektív a ukazuje len dva senzory s označením „l10_wide“ (IMX787) a „l10_UW“ (IMX712). Pixel 6a využíval ako primárny snímač Sony IMX363, ktorý by tak mal  podľa kódu nahradiť snímač Sony IMX787. Podľa portálu XDA-developers by však malo ísť o veľké zlepšenie kvality fotografií.

Prvý Pixel strednej triedy s bezdrôtovým nabíjaním?

Okrem vyššie uvedených informácií sa zdá, že novinka s najväčšou pravdepodobnosťou príde s bezdrôtovým nabíjaním. To stále nie je bežným parametrom v strednej triede a má ho napríklad len nedávno predstavená Motorola edge 30 neo. Absencia bezdrôtového nabíjania bola zároveň v predošlej generácii kritizovaná, takže sa zdá, že spoločnosť Google vypočula kritikov. Zlou správou podľa leakera je, že rýchlosť bezdrôtového nabíjania bude obmedzená iba na  výkon 5 W.

Z ďalších parametrov je ešte známy Bluetooth a Wi-Fi čip od spoločnosti Qualcomm. Rozmery novinky zatiaľ nie sú známe, takže nie je možné potvrdiť, či bude Google Pixel 7a kompaktným modelom alebo väčším smartfónom.  Napriek tomu by Google mohol mať v rukách celkom atraktívny smartfón strednej triedy, ktorého cena by mala byť nižšia než 450 dolárov. To v spojený s vyladeným systémom Android 13 a okamžitými aktualizáciami od Googlu môže byť základom úspechu na trhu.

Náš tip
NAY Android Roka 2022: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte množstvo cien!
15.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+