MojAndroid

Samsung tento rok určite trafil do čierneho so svojím modelom strednej triedy Galaxy A50. Získal si až takú obľubu, že mu spoločnosť zmenila plán trojmesačných bezpečnostných updatov na mesačné. Nedávno dostal svoju vylepšenú verziu Galaxy A50s a v nasledujúcich mesiacoch by mal byť predstavený jeho priamy nástupca. O špecifikáciách chystaného modelu Samsung Galaxy A51 teraz informuje server GizmoChina.

Samsung Galaxy A50 displej vyrez selfie fotoaparat
Samsung Galaxy A50

Starší systém, ale nová grafická nadstavba

Samsung Galaxy A51 by mal byť oficiálne predstavený až začiatkom budúceho roka na indickom trhu. Super AMOLED FHD+ displej zariadenia bude mať 6,5 palcov, čo je len o niečo viac ako pri predošlej generácii. Systém má byť v staršej verzii Android 9.0 Pie s novou grafickou nadstavbou One UI 2.0. Kapacita batérie bude mať opäť 4000 mAh. Rozlíšenie selfie kamery v malom výreze by malo byť 32 megapixelov. 48-megapixelový fotoaparát budú tvoriť štyri snímače.

Novší čipset mierne zlepší výkon

Podľa benchmarku Geekbench by mal Galaxy A51 poháňať nový čipset Samsung Exynos 9611. Operačná pamäť má veľkosť 4 GB. Vnútorná pamäť bude buď vo veľkosti 64 GB alebo 128 GB. Nemal by chýbať snímač odtlačkov prstov v displeji, USB-C konektor a 3,5 mm audio jack. Na výber bude čierne, biele a modré farebné prevedenie tela. Cena novinky by mala byť podobná ako cena Samsungu Galaxy A50s.

Náš tip
Samsung Galaxy S10 Lite: Ako bude vyzerať odľahčená vlajková loď?
6.11.2019

+