MojAndroid

Zdalo by sa, že juhokórejský gigant Samsung už tento rok predstavil všetko, čo predstaviť mal. Séria Galaxy S10 prišla v prvom štvrťroku, modely Galaxy Note 10 v treťom štvrťroku a prvý ohybný smartfón Galaxy Fold sa dostáva do predaja v tom poslednom. Nedávno sa ale objavili špekulácie o ďalšom smartfóne vyššej triedy s označením Samsung Galaxy S10 Lite. Server SamMobile teraz ukazuje, ako by mohol vyzerať jeho dizajn a server GSMarena prezrádza niektoré jeho špecifikácie.

Samsung Galaxy S10 Lite patent

Dizajn bude kombináciou Galaxy S10 a Galaxy S9

SamMobile sa pri opise dizajnu Galaxy S10 Lite opiera o dokument podaný Samsungom na americkom patentovom úrade USPTO. Patent odhaľuje smartfón, ktorý je veľmi podobný modelu Galaxy S10. Výrez s duálnou selfie kamerou má ale umiestnený v pravej hornej časti displeja. Zadná strana je naopak viac podobná vlajkovému modelu z minulého roku Galaxy S9. Duálny fotoaparát je umiestnený vo vertikálnej polohe v strede hornej časti zadnej strany. Vedľa neho sa nachádza LED blesk. Spodná strana obsahuje USB-C konektor. Na hornej strane, bohužiaľ, chýba 3,5 mm audio jack.

Aké budú špecifikácie Galaxy S10 Lite?

GSMarena sa pri popise špecifikácií opiera o výsledky neznámeho zariadenia v benchmarku Geekbench. Údajný Galaxy S10 Lite v ňom získal 742 bodov v jednojadrovom teste a 2604 bodov vo viacjadrovom teste. Benchmark potvrdzuje čipset Qualcomm Snapdragon 855, 8 GB RAM a systém Android 10. Podľa certifikácie brazílskeho Anatelu by jeho batéria mala mať kapacitu 4370 mAh. Špekuluje sa aj o ďalších parametroch ako je 6,7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením FHD+, 48-megapixelový fotoaparát s tromi snímačmi a 32-megapixelová duálna selfie kamera. Galaxy S10 Lite sa má predávať v bielej, čiernej a modrej farbe.

Samsung Galaxy S10 Lite sa objavil v Geekbench. Kedy ho môžeme očakávať?

31.10.2019

Rad vlajkových modelov Samsung Galaxy S10 sa skladá z troch smartfónov. S10+, S10 a S10e. Možno by ste si mysleli, že S10e je akosi lite verziou, no nie je. Ide o plnohodnotnú vlajkovú loď s výborným výkonom, rovnako kvalitným fotoaparátom a špičkovým spracovaním.

Samsung Galaxy S10e displej
Samsung Galaxy S10e

Samsung nezvykne predstavovať odľahčené verzie svojich vlajkových lodí. Samsung Galaxy S9 Lite neexistoval, rovnako ani S8 Lite. A tak je prekvapením, že S10 Lite sa s veľkou pravdepodobnosťou chystá.

Prvé dohady o odľahčenej verzii vlajkových lodí Samsungu smerujú ešte do januára tohto roka. Vtedy sa údajne objavil aj v benchmarku Geekbench. Potom sme o ňom veľa nepočuli, až doteraz.

V Geekbench sa opäť objavilo zaujímavé zariadenie, ktoré by mohlo byť práve spomínaným Samsungom Galaxy S10 Lite. Jeho označenie je SM-G770F a beží na najnovšom operačnom systéme Android 10.  Informoval o ňom web Android Community.

Náš tip
Samsung Galaxy S10 vs. Galaxy S10e: V čom zaostáva lacnejší model? | POROVNANIE

S10 Lite alebo Note 10 Lite?

Otázkou zostáva či Samsung po tak dlhom čase plánuje predstaviť odľahčenú verziu z radu Galaxy S, keď len nedávno boli predstavené najnovšie Note 10 a Note 10+. Bez ohľadu na to, aké označenie nakoniec novinka dostane, mať lacnejšiu alternatívu k vlajkovej lodi môže byť krokom tým správnym smerom.

Odľahčené vlajkové lode ponúkajú už dlhšie aj ostatní veľkí výrobcovia, napríklad Huawei, Xiaomi a podobne. A práve tieto modely patria medzi tie najpredávanejšie.

Samsung Galaxy Note 10, Note 10+
Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+

Cena a špecifikácie

O tomto môžeme zatiaľ len špekulovať. Keďže zariadenie by mohlo na trh prísť začiatkom roka 2020, priniesť by malo operačný systém Android 10. Čipset bude s najväčšoiu pravdepodobnosťou priamo od Samsungu, Exynos strednej triedy.

Fotoaparát by tiež nemal veľmi zaostávať. Kvalitou sa však určite nevyrovná vlajkovým lodiam. Cena stále zostáva veľkou neznámou. Konkurovať by mohla práve populárnym Lite modelom ostatných výrobcov.

Samsung Galaxy S10 Lite: Dočkáme sa najlacnejšieho modelu z radu?

12.10.2019

Zdá sa, že Samsungu nestačí predávať doterajšie top zariadenia z vlajkových radov Galaxy S10 a Galaxy Note 10. Okrem toho, že sa máme dočkať “Lite” modelu Note 10 vieme, že tento prívlastok má dostať aj zariadenie z radu Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10 Lite ako lacnejšia alternatíva

Lacnejší “Lite” model z radu Note 10 má niesť označenie SM-N770F. Ten z radu Galaxy S10 však zatiaľ poznáme ako SM-G770F. Podľa webu SamMobile má disponovať rovnakými špecifikáciami ako pre nás menej známy Samsung Galaxy A91.

To znamená, že osadený bude Snapdragonom 855, 8 GB RAM a 128 GB úložným priestorom s možnosťou rozšírenia o microSD kartu. Hlavný foťák má niesť rozlíšenie 48 MP. Sekundárna kamera bude 12-megapixelová a ultra širokouhlý snímač zas 5-megapixelový.

Samsung Galaxy S10e

Predná “selfie” kamerka ponesie vysoké rozlíšenie 32 MP. Veľkú, 4 500 mAh batériu bude možné nabiť 45 W nabíjačkou. Nemá chýbať ani 6,7-palcový Full HD+ displej spolu s najnovším Androidom 10.

Konkurent aktuálneho Galaxy S10e

Ak sa teda špecifikácie budú zhodovať, táto “Lite” verzia Samsungu Galaxy S10 bude rovná alebo poprípade ešte lepšia ako obľúbený Galaxy S10e. Nuž, fotoaparáty budú zrejme podobné modelom strednej triedy, ktoré nájdeme na Galaxy A50s či Galaxy M30s. Tým, ktorí veľa nefotografujú však môže pripravovaný telefón maximálne vyhovovať.

Samsung Galaxy S10e

Tieto informácie neboli doposiaľ oficiálne potvrdené a netvrdíme, že sú na 100 % korektné. Zdá sa však, že juhokórejský výrobca sa snaží zaplaviť trh aj svojimi odľahčenými verziami vlajkových lodí, ktoré si bude môcť dovoliť väčšie množstvo ľudí.

Náš tip
Štyri veci, ktoré ste o mobiloch od Samsungu možno nevedeli

4.11.2019

+