MojAndroid

Spoločnosť Samsung už priniesla novembrovú bezpečnostnú záplatu pre väčšinu svojich smartfónov. Ako jeden z posledných ju teraz dostáva model Samsung Galaxy A50. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia je už dostupná aj v Európe

Samsung Galaxy A50 bol už na trhu dávnejšie nahradený niekoľkými svojimi nástupcami. Najnovším je model Samsung Galaxy A52s 5G. Nová aktualizácia softvéru pre Galaxy A50 bola vydaná v Európe, Latinskej Amerike, juhovýchodnej Ázii a pre mobilných operátorov v USA. Zaujímavé je, že nebola spustená na domácom trhu v Južnej Kórei. V Európe je distribuovaná pod číselným označením A505FNXXS9CUK1.

Samsung Galaxy A50 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia obsahuje spomínanú novembrovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje tucet chýb a zraniteľnosti v systéme Android 11. Príkladom je závažná chyba, ktorá ukladala citlivé informácie v nastaveniach vlastníka a umožňovala útočníkom čítať ESN hodnoty bez oprávnenia. Samozrejme by mala aktualizácia zlepšiť aj stabilitu zariadenia.

Samsung Galaxy A52s

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA, takže by vám jej dostupnosť mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju tiež overiť aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou sa radšej ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

Aktualizácie pre svoje smartfóny prináša aj konkurencia Samsungu. Napríklad nedávno bol spustený beta program Androidu 12 pre modely série OnePlus 8. Ďalšími aktualizovanými smartfónmi sú POCO F3 alebo Xiaomi Mi 10T Lite

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra: Unikli kompletné špecifikácie fotoaparátu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+