MojAndroid

Počas konferencie Google Cloud Next ’24, Oppo (materská spoločnosť OnePlusu) oznámilo svoju spoluprácu s americkým gigantom Google. Konkrétnejšie bude využívať službu Google Cloud v oblasti umelej inteligencie. Niektoré existujúce modely OppoOnePlus sa už môžu pochváliť tým, že využívajú naprieč operačným systémom umelú inteligenciu. Tá pribudne aj do prichádzajúcich telefónov. Aké vymoženosti poskytne? Informácie poskytlo Oppo prostredníctvom tlačovej správy.

Smartfóny Oppo a OnePlus budú nabité AI funkciami

Oppo a OnePlus majú naviazaný významný vzťah k spoločnosti Google. Ich cieľom je aktívna spolupráca na integrácii cloudových produktov AI do ich mobilných zariadení. V budúcnosti tak bude možné napríklad vytvárať zhrnutia spravodajských článkov, organizovať zvukový obsah a nesmie chýbať ani kreatívna generácia obsahu pre sociálne siete.

OPPO a OnePlus predstavujú AI novinky Google Gemini
Konferencia Google Cloud Next ’24 | Zdroj: Oppo

Jednou z funkcií, ktorá už je dostupná na existujúcich modeloch z radov Oppo Find X7 a OnePlus 12, je AI Eraser. Ten je schopný odstrániť z fotografií nežiadúce objekty. Nicole Zhangová, generálna riaditeľka pre produkty s AI v spoločnostiach Oppo a OnePlus, prehlásila:

„Generatívna umelá inteligencia predstavuje významný míľnik vo vývoji AI. Prináša väčšiu kreativitu, nové možnosti, lepšiu technickú škálovateľnosť a výrazne vyššiu efektivitu. Tieto faktory nám dodávajú istotu, s ktorou vstupujeme do novej éry telefónov s umelou inteligenciou.“

Ďalej doplnila:

„Naša intenzívna spolupráca so spoločnosťou Google Cloud je po celý čas našej cesty kľúčová. Možnosti otvorenej platformy Google Cloud majú pre rozvoj telefónov OPPO s AI zásadný význam.“

OPPO a OnePlus predstavujú AI novinky Google Gemini
Konferencia Google Cloud Next ’24 | Zdroj: Oppo

Kľúčom je umelá inteligencia Google Gemini

Do produktov značiek Oppo a OnePlus budú integrované výkonné modely Google Gemini. Výrobky tak prejdu výraznou modernizáciou a vývojom v tejto softvérovej oblasti. Od oboch spoločností možno v tomto roku očakávať novinky, ktoré sa budú môcť pochváliť radom inovatívnych funkcií využívajúcich pokročilé schopnosti modelov Gemini. Pre širokú verejnosť tak budú sprístupnené smartfóny, na ktorých bude možné jednoducho používať funkcie s AI prvkami.

OPPO a OnePlus predstavujú AI novinky Google Gemini
AI Eraser na existujúcich modeloch | Zdroj: Oppo

Dnes už viac ako 10 miliónov používateľov zariadení z už zmieňovaných radov Oppo Find X7 a OnePlus 12 môžu na dennej báze využívať funkcie generatívnej AI. V tomto roku sa bude zavádzať aj aplikácia Oppo AI Eraser, ktorá povolí používateľom jednoducho identifikovať a odstrániť nechcené objekty na fotografiách. Umelá inteligencia sa postará o vyplnenie tohto zmeneného priestoru. Použitý AI model nazvaný ako “Diffusion” je natrénovaný tak, aby vedel rozpoznať momentálne cez 120 kategórii objektov. Patria sem ľudia, zvieratá, telefóny, kvety, stromy či budovy.

K dispozícii bude aj na týchto existujúcich smartfónoch:

  • Oppo Reno 11 Pro
  • Oppo Reno 11
  • Oppo Reno 11 F
  • Oppo Find N3
  • Oppo Find N3 Flip
OPPO Reno11 F 5G
Oppo Reno11 F 5G | Zdroj: Oppo

Integrovanú umelú inteligenciu má aj konkurencia

Samozrejme, Oppo ani OnePlus určite nebudú prvými spoločnosťami, ktoré do svojich mobilných zariadení integrujú prvky umelej inteligencie. AI využíva napríklad Samsung. Tá debutovala v aktuálnej vlajkovej sérii Samsung Galaxy S24 a je k dispozícii aj na ďalších starších, lacnejších alebo ohybných modeloch.

Samsung Galaxy S24 séria
Samsung Galaxy S24 séria | Zdroj: Lenka Ivančíková

Na AI funkcionality sa už od Pixelu 6 veľmi sústredí práve firma Google. V mnohých smartfónoch s čipsetmi Tensor, vrátane najnovšej série Google Pixel 8, je možné využívať viacero zaujímavých vychytávok, ktoré rozhodne dokážu zaujať. Taktiež vzbudí pozornosť informácia, že Nothing plánuje integráciu chatbota ChatGPT do svojich telefónov.

Náš tip
Skvelý výkon aj lákavá cena? Nový rad telefónov Galaxy A ohromí každého

18.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+