MojAndroid

Nothing Phone (2) a Nothing Phone (1) budú obsahovať skratku na rýchle spustenie hlasového asistenta ChatGPT. Okrem toho bude možné túto skratku jednoducho aktivovať prostredníctvom miniaplikácie Quick Settings, ktorá je súčasťou Nothing OS a odkaz na asistenta pohodlne umiestniť na domovskú obrazovku. Na novú funkcionalitu upozornil Androidcentral.

CEO spoločnosti Nothing, Carl Pei, na sociálnej sieti X oznámil, že majitelia Nothing Phone (2) môžu hlasového asistenta ChatGPT začať využívať už teraz. Stačí si stiahnuť oficiálnu aplikáciu z Obchodu Play, asistenta prvýkrát otvoriť a následne by sa mala používateľom zobraziť možnosť pridať tlačidlo na panel Quick Settings.

Dodal, že používatelia môžu AI robota pridať na svoje domovské obrazovky aj pomocou widgetu Quick Settings, a tiež sa ráta s podporou pre telefóny Nothing Phone (1).

ChatGPT
ChatGPT
Developer: OpenAI
Price: Free
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot
  • ChatGPT Screenshot

ChatGPT ako predvolený hlasový asistent?

Používatelia smartfónov Nothing Phone (1) a Nothing Phone (2) budú môcť AI robota používať spôsobom, na aký boli doteraz zvyknutí. Okrem toho sa zdá, že OpenAI pracuje na riešení, aby bolo možné ChatGPT na telefóne s Androidom nastaviť ako predvoleného asistenta.

Nothing Phone 1 vs 2
Nothing Phone (1) vľavo vs Phone (2) vpravo

Používatelia by si ho aktivovali podobne ako Asistenta Google a na jeho spustenie by stačilo podržať tlačidlo napájania alebo domovské tlačidlo. Quick Settings ako aj miniaplikácia na domovskej obrazovke v rámci Nothing OS sú nové možnosti ako jednoducho spúšťať a používať hlasového asistenta, ktorý bol predtým dostupný iba v aplikácii. OpenAI spustila svoju oficiálnu aplikáciu pre Android v júli 2023, pričom posledným jazykovým modelom je GPT-4.

Náš tip
Nothing Phone (2): Všetko, čo potrebujete vedieť

31.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+