MojAndroid

Asi máloktorý softvér zažil za posledný rok taký úspech ako chatbot ChatGPT. Dá sa povedať, že spôsobil revolúciu v oblasti umelej inteligencie (AI) a dnes už po jeho vzore každý druhý softvér v sebe integruje nejaké prvky strojového učenia. Preto možno prekvapí, že šéf spoločnosti OpenAI, ktorá za ChatGPT stojí, dostal podľa portálu TheVerge padáka.

ChatGPT je revolučný nástroj

ChatGPT (skratka Chat Generative Pre-trained Transformer) je AI nástrojom tzv. chatbotom, ktorý dokáže analyzovať veľké množstvo dát, porozumieť cudzím jazykom a vďaka tomu odpovedať používateľom na rôzne otázky ohľadom akejkoľvek témy. Je tak až pokročilým nástrojom, že dokonca dokáže napísať kód v ľubovoľnom programovacom jazyku.

ChatGPT | Zdroj: cnn.com

Do spoločnosti OpenAI a chatbotu ChatGPT už dávnejšie investoval miliardy americký softvérový gigant Microsoft, ktorý tento nástroj AI integroval do svojho vyhľadávača Bing. Konkurenčný Google v reakcii na to vydal vlastné riešenie v podobe nástroja Google Bard a podobne sa zachovali aj ostatní konkurenti. Preto je prekvapení, že CEO spoločnosti OpenAI Sam Altman po takomto úspechu dostal padáka.

OpenAI bude mať zatiaľ dočasnú riaditeľku

Prepustilo ho predstavenstvo spoločnosti, ktoré dospelo k záveru, že nebol vo svojej komunikácii s predstavenstvom dôsledne úprimný, čo mu bránilo vo výkone jeho povinností. Dôvody bližšie nekonkretizoval ani samotný Altman, ktorý na sociálne sieti X iba pochválil svojich kolegov a povedal, že svoju prácu miloval.

Dočasným CEO spoločnosti OpenAI sa s okamžitou platnosťou stála technologická riaditeľka Mira Murati. Spoločnosť však bude hľadať stáleho generálneho riaditeľa. Zatiaľ sa neobjavili žiadne špekulácie, kto by sa im mohol stať. Spoločnosť Microsoft, ktorá do OpenAI investovala v roku 2019 miliardu dolárov a v roku 2023 až 10 miliárd dolárov, po prepustení Altmana oznámila, že s OpenAI bude aj naďalej spolupracovať.

Náš tip
Garmin Descent Mk3 sú smart hodinky s AMOLED displej pre potápačov

 

 

18.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+