MojAndroid

O tom, že na smartfóne Nothing Phone 2 sa už pracuje, vieme. A vieme aj to, že v porovnaní s predchodcom príde s výrazne výkonnejším čipsetom od spoločnosti Qualcomm. Zatiaľ čo Nothing Phone 1 ponúkol vyššiu strednú triedu v podaní Snapdragonu 778G+, novinka bude mať výkon podstatne vyšší. Na tému upozornil portál 91mobiles.com.

Pôvodne sa hovorilo o nepredstavenom Snapdragone 8+ Gen 2, no tak vysoko nový smartfón mieriť nebude. Spoločnosť Qualcomm náhodou potvrdila, že srdcom Nothing Phone 2 bude čipset Snapdragon 8+ Gen 1.

Nepôjde teda o to najvýkonnejšie na trhu, no to absolútne nevadí. Tento čipset pochádza z druhej polovice minulého roka a je stále extrémne výkonný. Navyše, v porovnaní s predchodcom (Snapdragon 8 Gen 1) má lepšie výsledky v oblasti termálneho manažmentu a spotreby energie.

snapdragon 8+ gen 1 nothing phone
Informácia o čipsete potvrdená | Zdroj: 91mobiles.com

Vzhľadom na to, že Nothing Phone 2 nebude mať ambície poraziť najdrahšie vlajkové lode, výber tohto čipsetu je viac než uspokojivý. Informácia o čipsete sa objavila na Twitter účte Alexa Katouziana, riaditeľa mobilnej divízie Qualcommu. Neskôr bol post upravený a o túto informáciu ochudobnený, no prezradeniu to nijako nezabránilo.

Nothing Phone 2 potrápi aj drahé vlajkové lode. Dostane supervýkonný čipset

1.3.2023

Nothing Phone (1) zaujal viacerými špecifikáciami. V prvom rade však dizajnom, ktorý je zaujímavý, iný. Či už ide o priesvitnú zadnú stranu, zaujímavú svetielkujúcu šou alebo inšpiráciou dizajnu konkurenčných Apple smartfónov. V každom prípade, ide o dizajnovo podarený kúsok s takmer čistým Androidom.

Čo sa týka ceny a výbavy, ide o veľmi slušný smartfón strednej triedy. Avšak podľa portálu Android Police sa chystá jeho nástupca, ktorý dostane výrazné vylepšenie v jednej z kľúčových vlastností. Vo výkone.

Nothing Phone (1) displej
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Konkrétne by mal dostať vlajkový čipset od spoločnosti Qualcomm, pravdepodobne ešte nepredstavený Snapdragon 8+ Gen 2. To by znamenalo nielen poriadnu dávku výkonu, ale napríklad aj nové možnosti pri fotení, lepší a rýchlejší post-processing a mnoho ďalších výhod.

V porovnaní so Snapdragonom 778G+ pôjde o výrazný výkonový skok vpred. Aj keď na druhú stranu, ani tento čipset strednej triedy rozhodne nie je na zahodenie. Okrem slušného výkonu sa môže pochváliť aj svojou úspornosťou a spoľahlivosťou.

Nothing Phone 2: Silný konkurent s jedinečným dizajnom v strednej triede

6.2.2023

Po minuloročnom predstavení Nothing Phone (1) dostatočne zamiešal karty medzi smartfónmi v strednej triede. Niet divu, že aj v našej redakcii prekvapil viacerých natoľko, že bol zaradený do výberu najlepších smartfónov roka. Ako uviedol portál phonearena.com, teraz prichádza jeho nasledovník Nothing Phone 2, aby konkuroval viacerým vlajkovým lodiam vo svojej triede.

Prvá generácia viacerých prekvapila

Momentálne je trh so smartfónmi nasýtený viac ako kedykoľvek predtým, a preto je ťažké uveriť, že výrobcov ako Samsung, Google alebo Xiaomi môže so svojimi zariadeniami v strednej triede v predaji poraziť nový výrobca. Podľa väčšiny recenzií na Nothing Phone (1) si však obľubu získal hneď od začiatku.

Nothing Phone (1) Glyph
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zariadenie fungovalo od jeho predstavenia v podstate bez výrazných chýb a ešte k tomu dostalo viacero aktualizácií, ktoré z neho robia spoľahlivý smartfón. Okrem toho je považovaný za vhodnú alternatívu ku drahším vlajkovým lodiam, pričom jeho cena začína približne na 430 €.

Nothing Phone 2 bude dostupný aj pre americký trh

Na rozdiel od prvej generácie bude Nothing Phone 2 dostupný aj pre americký trh. Pre malú spoločnosť by to znamenalo kľúčový moment, pretože podľa odhadu Carla Peia by tržby z predaja zariadení tak bolo možné navýšiť aspoň o 30 %. To by bol pre spoločnosť pozitívny fakt, keďže z viacerých politických a ekonomických dôvodov zaznamenáva momentálne trh s predajom smartfónov jeden z najväčších poklesov v histórii.

Aký bude Nothing Phone 2 v porovnaní s predošlým modelom?

Novinka od Nothing Phone bude disponovať jasnejším a energeticky úspornejším 120 Hz displejom s tenšími rámikmi. Rýchlejšie nabíjanie by malo byť tak isto samozrejmosťou, pretože spoločnosť považuje 33W káblové nabíjanie telefónu za pomalé. Nothing Phone 2 bude mať lepšie reproduktory a tiež je veľká pravdepodobnosť, že vpred sa posunie aj odolnosť proti prachu a vode s certifikáciou IP67.

Výber procesora zatiaľ ostáva neznámy

Model Nothing Phone (1) poháňal Snapdragon 778G, ktorý patrí medzi najlepšie v strednej triede. V tomto by nasledovník mal urobiť krok vpred. O výbere procesora sa však zatiaľ môže len diskutovať. Vzhľadom na strednú triedu smartfónu by mal byť výkonný, no určite nie najvýkonnejší.

Nothing Phone (1) a Google Pixel 6a
Nothing Phone (1) a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

MediaTek Dimensity 8200 môže byť momentálne najlepšou voľbou na trhu, hlavne keď sa pozrieme na pomer ceny a výkonu, ktorý poskytuje. MediaTek Dimensity 8200 je výkonovo na rovnakej úrovni s čipmi, ako sú A15 Bionic, Snapdragon 8 Gen 1 a Exynos 2200, ktoré sa nachádzajú v smartfónoch s minimálne trikrát vyššou cenou.

Vzhľadom na to, že Nothing Phone (1) používa čip od Qualcommu, znamená to, že spoločnosť má zvládnutú optimalizáciu pre platformy Snapdragon a tak je veľmi pravdepodobné, že jeho nasledovník bude poháňať procesor od rovnakého výrobcu. Ideálnym kompromisom by bol čip Snapdragon 8+ Gen 1, prípadne pripravovaný Snapdragon 7 Gen 2.

Samozrejme do úvahy pripadá aj spomenutý Dimensity 8200. V poslednom prípade by však výrobca musel svoje zariadenie optimalizovať pre inú platformu, čo nie je veľmi pravdepodobné. Pri každej možnosti by sa však výkon zlepšil v porovnaní s predchádzajúcim modelom o približne 40 – 50 %. 

V konkurenčnom boji bude rozhodujúci dizajn

Ak sa spoločnosti Carl Pei & Co podarí dodať prémiový telefón Nothing Phone 2 strednej triedy s vyššie uvedenými inováciami a cenovkou pod 600 €, pravdepodobne by sme tu mali adekvátneho konkurenta zariadeniam Pixel 7, či OnePlus 11. Okrem toho vynikať bude dizajnom, ktorý je diametrálne odlišný od spomenutých zariadení.

Nothing Phone 2
Zdroj: phonearena.com

Ako súčasný stav trhu ukazuje, používatelia sa najviac začínajú orientovať na zariadenia s nižšími cenovkami. Pri porovnateľných zariadeniach z hľadiska výkonu a funkcií tak bude rozhodovať možno práve odlišný dizajn. Tým bude Nothing Phone 2 určite oproti konkurentom vynikať. Na konkrétne špecifikácie si však budeme musieť ešte pár týždňov počkať.

Náš tip
Android 14: Aké novinky prinesie a kedy sa ho dočkáme?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+