MojAndroid

Vďaka aplikácii Try Galaxy majú aj majitelia starších zariadení Samsung Galaxy možnosť vyskúšať novinky, ktoré ponúka pokročilá umelá inteligencia v najnovších modeloch smartfónov radu Galaxy S24.

Moho by vás zaujímať:

Výrobca už sľúbil, že nové funkcie sa postupne rozšíria formou aktualizácie na minuloročné model série Galaxy S23, Fold5, Flip5 i prémiové tablety série Galaxy Tab S9. Ak vlastníte starší model smartfónu a chceli by ste objaviť možnosti nových smartfónov založené na AI, Samsung dáva aj túto možnosť. Aj keď má svoje obmedzenia.

Samsung Try Galaxy
Samsung Try Galaxy

Základom je nainštalovať si do svojho zariadenia aplikáciu Try Galaxy, a to buď oskenovaním QR kódu z nášho článku, alebo z webu trygalaxy.com. Na výber máte viacero jazykov. Slovenčina síce chýba, ale v ponuke nájdete blízku češtinu, takže ak nie ste jazykovo zdatní, čeština je výhodou.

Prečítajte si:

Try Galaxy je simulátorom prostredia a funkcií One UI 6.1. K dispozícii sú ukážky noviniek Live Translate, Chat Assist, Note Assist, Photo Assist a Circle to Search with Google. Na displeji sa zobrazí domáca obrazovka z nových telefónov a pomocou tutoriálov a interaktívnych funkcií si ju môžete prechádzať.

Samsung Try Galaxy
Samsung Try Galaxy

Po kliknutí na vybranú položku sa spustí krátke demonštračné video, ktoré vysvetlí fungovanie a princíp funkcie a ako sa dá využiť v každodennom živote. Aby ste mali prehľad o tom, s ktorými funkciami ste sa zoznámili, po prezretí videa sa daná položka zaškrtne.

V Try Galaxy si môžete pozrieť tieto funkcie:

  • Live Translate: odbúrava jazykové bariéry pri komunikácii vďaka obojsmernému prekladu hovorov a textových správ v reálnom čase, a to priamo v natívnej telefónnej aplikácii. Druhá strana nemusí mať smartfón Samsung Galaxy. V súčasnej dobe systém podporuje 13 jazykov.
  • Note Assist: bežným spôsobom si môžete robiť poznámky a umelá inteligencia vám z nich následne vyhotoví zhrnutie a prehľadne usporiada. Okrem toho zvláda automatické formátovanie, kontrolu pravopisu aj preklad.
  • Chat Assist: dokáže upraviť jazykový štýl ľubovoľnej textovej správy podľa toho, na aký účel je určená. Umelá inteligencia zabudovaná do natívnej klávesnice Samsung vie navyše v reálnom čase prekladať texty do 13 jazykov.
  • Photo Assist: pomocou umelej inteligencie môžete meniť veľkosť a polohu objektov v zábere, prípadne ich úplne odstrániť. Funkcia Edit Suggestion zase umožňuje rôzne kreatívne úpravy kompozície. Nástroj Erase Reflection automaticky odstráni nechcené tiene a odrazy svetla.
  • Circle to Search with Google: stačí urobiť na displeji krúžok a systém vyhľadá čokoľvek, čo sa v ňom zobrazí. Bez toho, aby ste upustili aktuálnu aplikáciu. Keď si napríklad na sociálnych sieťach všimnete niečo zaujímavé, tak len dlho stlačíte tlačidlo pre návrat na základnú obrazovku, potom okolo daného objektu urobíte krúžok a hneď vidíte výsledky inteligentného vyhľadávania.
Samsung Try Galaxy
Samsung Try Galaxy

V apke Try Galaxy, ktorá bola pôvodne vytvorená pre používateľov iOS na vyskúšanie prostredia One UI od Samsungu, sa dozviete aj o ekosystéme, bezproblémovom prepojení zariadení Galaxy, zdieľaní súborov a podobne.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy S24: Pravá vlajková loď v kompaktnom tele

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+