MojAndroid

Predstavenie vlajkovej série Samsung Galaxy S24 sa nieslo najmä v duchu vylepšení po softvérovej stránke. Konkrétnejšie dáva juhokórejský gigant do popredia predovšetkým funkcie spojené s umelou inteligenciou (AI). Prostredníctvom aktualizácie systému sa jej dočkajú aj majitelia minuloročného modelového radu Samsung Galaxy S23, a taktiež aj používatelia najnovších skladacích zariadení. O presnejšom termíne vydania aktualizácie informuje The Verge.

Na príchod AI do minuloročných top modelov nebude nutné čakať dlho

AI funkcie prinesie do vlajkových zariadení z minulého roka aktualizácia na rozhranie One UI 6.1. Tá má na zmienené smartfóny doraziť koncom marca 2024. Všetky vymoženosti budú používatelia môcť skúšať zadarmo až do roku 2025. Aj napriek vysokej cene smartfónov a veľkému propagovaniu práve týchto AI vymožeností sa výrobca rozhodol pre ich následné spoplatnenie.

recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ak si na tieto šikovné funkcie využívajúce umelú inteligenciu zvyknete, od roku 2025 už budú spoplatnené. Funkcie sú to však naozaj skvelé a určite sa nájde určité množstvo používateľov, ktorí nebudú mať so spoplatnením problém. Mali ste možnosť vyskúšania funkcií s generatívnou AI a iných vychytávok využívajúcich umelú inteligenciu v smartfóne? Ako sa vám páčili a boli by ste ochotní si za ne v budúcnosti platiť?

Aktualizácie u konkurencie

Vlastníte Xiaomi smartfón? Skontrolujte si sekciu s aktualizáciami. Možno k vám dorazila jedna významná, ktorá prináša nové grafické rozhranie HyperOS. Modely Google Pixel dostávajú aktualizácie s februárovými bezpečnostnými záplatami. Toto je zoznam smartfónov od spoločnosti Motorola, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 14. A vlastníte jeden z týchto starších modelov značky Sony, pravdepodobne na vás v nastaveniach čaká aktualizácia na Android 14.

Náš tip
Ktoré aplikácie vám najviac zaťažujú batériu?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+