MojAndroid

Čínska spoločnosť OnePlus zverejnila informácie o tom, kedy skončí softvérová podpora pre modely Nord, 8, 8 Pro a 8 5G. Potešujúca správa je to najmä pre majiteľov zariadenia OnePlus Nord, ktorý je z tejto štvorice najlacnejší.

Pre smartfóny strednej triedy je poskytnutie trojročnej podpory bezpečnostných aktualizácií skôr výnimočné. V prípade zariadení ako OnePlus 8 a 8 Pro sa podobne dlhá podpora už dala očakávať.

OnePlus Nord displej menu

Inak je tomu pri modeloch Nord N10 a Nord N100, ktoré sa dočkajú klasických dvoch rokov bezpečnostných aktualizácií. Očakávaný koniec podpory sa teda očakáva na druhú polovicu roka 2022. Avšak N10 a N100 dostanú iba jednu veľkú aktualizáciu operačného systému. To znamená, že tohtoročné modely dostanú iba Android 11 a koniec.

Podpora drahších zariadení na úrovni Googlu či Samsungu

Najdlhšiu podporu pre svoje portfólio ponúkal samotný Google. Jeho Pixely vždy dostávali trojročnú podporu. Touto vlastnosťou sa líšil od konkurencie. Tento rok sa k nemu pridal Samsung, ktorý oficiálnou cestou oznámil, že väčšina jeho zariadení dostane rovnako dlhú podporu. Tu sa však bavíme o troch rokoch bezpečnostných aktualizácií, ale aj veľkých aktualizácií operačného systému.

Jednotlivé bezpečnostné záplaty pre tieto modely by mali prichádzať štvrťročne. V tejto chvíli sa nevie ako je na tom OnePlus 8T, ktorý by podľa všetkého však tiež mal dostávať túto podporu v rovnakom časovom intervale.

Zariadenie Koniec podpory
OnePlus Nord Júl 2023
OnePlus 8 Apríl 2023
OnePlus 8 Pro Apríl 2023
OnePlus 8 5G Apríl 2023

Zmienka nepadla ani o modeloch z rokov 2018 či 2019. Tie dostávajú bezpečnostné aktualizácie tiež štvrťročne. Očakávať sa však dá rovnaká podpora 3 rokov, ako tomu bolo u modeloch OnePlus 3 a OnePlus 3T.

Náš tip
Huawei ponúka predĺženie záruky. Pozrite sa, či spĺňate podmienky
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+