MojAndroid

Aj spoločnosť Huawei sa počas pandémie koronavírusu snaží pomôcť svojim zákazníkom a ponúka pre nich dva benefity – bezplatnú dopravu zariadenia do servisu kuriérom a automatické predĺženie záruky.

Huawei ponúka až trojmesačné predĺženie záruky

Predĺžená záruka sa bude vzťahovať na všetky zariadenia Huawei, vrátane smartfónov, tabletov, počítačov či inteligentného príslušenstva, ktorých pôvodná 2 ročná záruka končí v období medzi 15. októbrom 2020 a 15. januárom 2021.

Ak vaše zariadenie spĺňa vyššie uvedenú podmienku, jeho záruka sa automaticky predĺži do 15. januára 2021. Nemusíte teda nič nastavovať ani vybavovať žiadne papierovačky. Všetky ostatné podmienky záruky zostanú nezmenené. Huawei v svojej oficiálnej správe píše, že toto rozhodnutie pomôže približne 500 tisíc používateľom.

Záručnú dobu svojho smartfónu si môžete overiť v aplikácii Podpora alebo môžete navštíviť oficiálnu stránku podpory spoločnosti Huawei.

Bezplatná doprava kuriérom do a zo servisu

V prípade, že vaše zariadenie ešte je v záručnej dobe a potrebujete ho odniesť do servisu, môžete tak urobiť bez toho, aby ste niekam museli chodiť. Váš smartfón vyzdvihne kuriér priamo u vás doma a dopraví ho do servisu za vás. Po oprave bude zariadenie bezplatne doručené naspäť priamo k vám domov. O túto bezplatnú službu môžete požiadať na webovej stránke servisu.

Huawei sa inšpiroval konkurenciou

Podobné predĺženie záruky ponúkala svojim zákazníkom aj spoločnosť Samsung ešte začiatkom roka 2020. Používatelia mohli získať záruku dlhšiu až o 4 mesiace. O pár dní neskôr sa pridali aj spoločnosti Motorola a Lenovo, ktoré ponúkali predĺženie záruky až o 75 dní.

Samsung neskôr pridal ešte jednu výhodu – predĺženie vrátenia tovaru bez udania dôvodu až na 90 dní.

Náš tip
Xiaomi sa chystá poraziť Apple a Huawei v predaji smartfónov: Podarí sa im to?
7.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+