MojAndroid

Svet mobilných technológií v najbližších týždňoch očakáva predstavenie stabilnej verzie Android 10. Nová verzia systému, ktorej pôvodné pracovné označenie bolo Android Q, príde najprv na smartfóny Google Pixel a Essential Phone. Až následne obdržia aktualizáciu s menším alebo väčším oneskorením vlajkové lode popredných výrobcov. Jedným z nich bude tohtoročný model Samsungu Galaxy S10+. Na Androide 10 sa pre tento model sa už pracuje, čo potvrdzujú fotografie a video, ktoré publikoval server AndroidCommunity.

Mal sa Android 10 volať Android Queen Cake?

Video priniesol brazílsky youtuber Dudu Rocha. Porovnáva v ňom novú verziu systému Android 10 na tohtoročnom Samsungu Galaxy S10+ s Androidom 9.0 Pie na minuloročnom smartfóne Samsung Galaxy S9+.

Súčasťou Androidu 10 je nová grafická nadstavba Samsung One UI 2.0, takže môžeme vidieť aj jej priame porovnanie so Samsung One UI 1.0. Zaujímavosťou je, že youtuber vo videu označuje nový systém ako Android Queen Cake, čo mohlo byť pôvodné označenie pre Android 10.

Android 10 Samsung Galaxy S10+ porovnanie one ui 2.0

Nové gestá, nastavenia a funkcia Link to Windows

Developer Max Weinbach následne vo vlákne XDA rozobral na fotografiách video a viditeľné zmeny v systéme. Môžeme tak vidieť nové navigačné gestá alebo nové rýchle nastavenia. Tie by mali po aktualizácii zaberať celú obrazovku. Pribudli aj nové bezpečnostné nastavenia, ktoré vám poskytnú väčšiu kontrolu nad lokalizačnými nastaveniami a povoleniami pre aplikácie. Novinkou je funkcia Link to Windows, ktorá pravdepodobne vyšla z novej spolupráce medzi Samsungom a spoločnosťou Microsoft.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy Xcover 4s: Odolný smartfón na každý deň
25.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+