MojAndroid

Výrobcovia smartfónov posledné týždne netrpezlivo očakávajú predstavenie novej verzie systému Android. Jeho označenie už ale nebude Android Q, ako mala betaverzia vydaná pred pár mesiacmi, ale jednoducho Android 10. Ako informuje server AndroidCommunity, oficiálne teraz potvrdil jej nové logo samotný americký internetový gigant vo videu na oficiálnom YouTube účte systému Android.

Evolúcia loga Androidu

Vo videu spoločnosť Google ukazuje vývoj loga systému Android od jeho začiatkov až po jeho 15. verziu. Na úplnom začiatku videa je vidieť dokonca prvý smartfón so systémom Android HTC Dream, známy aj ako T-Mobile G1. Na jeho displeji sa objaví úplne prvé logo, ktoré zobrazovalo názov Androidu so zelenými písmenami a nad ním známeho zeleného robota. Nasledujú rôzne úpravy loga až do súčasnej podoby. Tá zobrazuje názov Androidu s malými čiernymi písmenami a za nimi alebo nad nimi je zobrazená polovica hlavy zeleného robota.

Android 10 logo

Android 10 nie je 10. verzia systému

Chystaná tohtoročná verzia systému Android bude mať označenie Android 10. Neznamená to ale, že pôjde o jeho 10. verziu. Google predtým jednotlivé verzie označoval podľa abecedy názvami sladkostí. Doteraz bolo vydaných 14 “sladkostí”: Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jellybean, Kitkat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo a Pie. Android 10 je teda jeho 15. verziou.

Náš tip
Google začína podporovať prihlasovanie snímačom odtlačkov prstov
23.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+