MojAndroid

O pripravovanom Androide Q sa už píše pár mesiacov. Predstavený bude spolu s novými smartfónmi Google Pixel 4. generácie. Okolo názvov nových systémov sa vždy viedli rôzne dohady, Google si necháva ich odhalenie až na poslednú chvíľu.

Došli sladkosti?

Spoločnosť dnes oznámila oficiálne označenie nového Androidu. Sladkostiam je koniec, jeho názov bude jednoducho – Android 10. Informoval o tom web Android Authority. Už nebude obsahovať žiadne písmeno, ktoré by reprezentovalo názov nejakej sladkosti. Doteraz to vždy bolo tak. Mali sme Pie, Oreo, Nougat, Marshmallow, Lollipop a tak ďalej. Teraz už len Android 10.

Prvým Androidom, ktorý v sebe ukrýval názov sladkosti, bol 1.5 Cupcake. Oficiálneho predstavenia sa dočkal v apríli 2009. Trend vydržal Googlu presne 10 rokov, v roku 2019 sa už nového “sladkého” Androidu nedočkáme.

Veľa noviniek

Na najnovší Android 10 sa už tešíme. Príde s viacerými zaujímavými novinkami, vrátane tmavého režimu, nových dizajnových prvkov a aj nového spôsobu ovládania gestami. Aktuálne je k dispozícii v poradí už 6. a zároveň posledná beta verzia systému, ktorý bude oficiálne predstavený už čoskoro.

Náš tip
Vyskúšali sme si beta verziu Android Q | VIDEO

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+