MojAndroid

Ak patríte medzi tých, ktorí radi používajú emodži, mali by ste zbystriť pozornosť. Oficiálne predstavenie Androidu Q sa už pomaly blíži a s ním aj množstvo noviniek v systéme. Jednou z nich bude aj 65 nových emotikonov. Téme sa venoval web Android Community.

Mnohí z vás sa teraz asi opýtajú, že na čo je to dobré. Už teraz ich je viac, než dosť. To je síce pravda, no aj napriek tomu sa stáva, že neviete nájsť toho správneho, ktorý čo najlepšie vyjadrí vaše pocity či myšlienky. Takže príchod nových emotikonov vítame.

Oznámenie nových emodži je vždy vítané hlavne zo strany tých, ktorí ich využívajú často. Či už v messengeroch, SMS správach alebo aj v e-mailoch. Vývojári sa ich snažia stále zdokonaľovať, aby vedeli čo najvýstižnejšie popísať pocity používateľov.

V rámci nových emotikonov sa môžete tešiť na nové zvieratá, chýbať nebudú ani wafle, cesnak či iné zaujímavosti, ktoré doplnia už existujúcu zbierku. Včerajší deň bol svetovým dňom emodži. Datuje sa od roku 2014, takže ide o relatívne mladý “sviatok”.

Nové emodži by mali byť k dispozícii v jednej z ďalších betaverzií Androidu Q, avšak spoločnosť Google zatiaľ presnejšie nešpecifikovala v ktorej.

Náš tip
Dnes je svetový deň emodži. Ako ich využívajú Slováci a kedy vznikli?
 • Kubo S

  no už bude len jedna beta verzia a koncom augusta alebo začiatkom septembra už final verzia

 • SeppWinkler

  Funkcií ubúda, smajlov pribúda… Je vidno, pre koho je Android určený…

  • AndyMann

   Presne tak, uplny suhlas a coraz viac zacinam nadobudat tento nazor o celom Android OS..

+