MojAndroid

Na najnovšom operačnom systéme od Googlu sa stále pracuje. Vieme, že bude niesť označenie Android Q, no jeho oficiálny názov stále nie je známy. Spoločnosť Google nedávno uvoľnila prvú beta verziu tohto operačného systému. Majitelia smartfónov Google Pixel si ju môžu stiahnuť už teraz, stačí sa zaregistrovať do developerského programu. Registrácia je rýchla a jednoduchá, smartfón vám následne ponúkne možnosť aktualizácie. Tá už prebehne automaticky, tak ako v prípade iných bežných aktualizácií.

Na nový Android sa každoročne veľmi tešíme a sme zvedaví na to, čo so sebou prinesie. Android Q bude obsahovať tmavý režim, na ktorý všetci čakáme, no prinesie aj iné zaujímavé a šikovné novinky, ktoré Android Pie nepodporuje. Náš redakčný Google Pixel 2 sme sa rozhodli aktualizovať a o novinky sa podeliť v krátkom videu.

Systém je prekvapivo veľmi svižný a počas testovania sme nenarazili na žiadne výrazné nedostatky. Telefón sme ale nepoužívali ako hlavný, skôr sme sa s ním hrali a skúšali nové veci. Aplikácie nepadajú a všetko nám fungovalo úplne bez problémov. Na to, že sa jedná len o prvú beta verziu, v ktorej sa očakáva množstvo bugov, je systém veľmi dobre odladený.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Android Q beta je už k dispozícii na stiahnutie pre Pixely
Náš tip
Android Q beta: Prehľad noviniek v novom systéme od Googlu
Náš tip
Ako sa bude volať Android Q? | DISKUSIA
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
 • Hmm

  Používam na Pixel 2 a zatiaľ funguje výborne. Rýchlosť aj vydrž je bez problémov. Jediná vec ktorá zatiaľ nefunguje, aspoň mne, je bezkontaktná platba cez aplikáciu Tatrabanky. A zdá sa mi hlasnejší hlavný reproduktor.

  • Miro

   Ano, vydrz vyzera byt lepsia ako predtym. Bankove aplikacie v beta verziach androidu fungovat nebudu, budes musiet pockat na plnu verziu alebo downgradeovat :) Inak som naozaj milo prekvapeny. Keby som nevedel, ze sa jedna o beta verziu, tak by mi to ani nenapadlo.

   • Tom

    Klasické bankové aplikácie, konkrétne Tatrabanka, MBank a 365 Bank fungujú, nefunguje len MobilePay od Tatry.

+