MojAndroid

Spoločnosť Google sa snaží v posledných rokoch vylepšovať bezpečnosť svojich služieb vrátane prihlasovania do Google účtu. Po vylepšení viacstupňovej autentifikácie prichádza s podporou prihlasovania pomocou snímača odtlačkov prstov. Ten už nejakú dobu podporuje na overovanie identity platobný systém Google Pay a čoskoro sa pomocou neho prihlásite aj do ďalších Google služieb. Spoločnosť o tom informuje na svojom blogu.

Google prihlasovanie snímačom odtlačkov

Jednoduchšie a rýchlejšie prihlasovanie

Biometrická autentifikácia pomocou snímača odtlačkov je podstatne jednoduchšia a rýchlejšia, než klasické vypisovanie hesiel. A je aj pohodlnejšia ako využívanie manažérov hesiel. Jednoducho priložíte prst na snímač alebo na časť displeja, kde sa snímač nachádza a ste prihlásený.  Nová funkcia je založená na štandardoch FIDO2, W3C WebAuthn a FIDO CTAP.

FIDO2 prihlasovanie

Pripravte si smartfón s Android 7.0 Nougat a vyšším

Momentálne je podpora určená len pre webstránku passwords.google.com, ktorá slúži na spravovanie vašich hesiel. Postupne by ale mali pribudnúť ďalšie Google služby. Spoločnosť Google na blogu informuje, že majitelia smartfónov Google Pixel by mali mať už novú funkciu dostupnú. Následne bude uvoľnená pre zariadenia so systémom Android 7.0 Nougat a vyšším. Samozrejmosťou je nutnosť prítomnosti snímača odtlačkov či už v displeji, pod displejom, na zadnej strane alebo na boku smartfónu.

Náš tip
Google spúšťa na Slovensku študentské predplatné YouTube Premium a Music
18.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+