MojAndroid

Na začiatku prekvapila spoločnosť Google premenovaním novej verzie Androidu z očakávaného  Android Q na Android 10. Nadobro tak opustili viac ako 10-ročné značenie verzií operačného systému podľa sladkostí a zákuskov.

Tip: Ktoré smartfóny dostanú aktualizáciu na Android 10? | ZOZNAM

Očakáva sa, že stabilnú verziu Android 10 dostanú okamžite smartfóny Google Pixel s Essential Phone PH-1. S menším oneskorením prídu na rad vlajkové lode ostatných výrobcov. Server PhoneArena  informoval, že nový Android 10 bude predstavený už 3. septembra.

Android 10 Google Pixely

Aktualizácia potvrdená z dvoch zdrojov

Serveru PhoneArena najprv túto informáciu potvrdil systém podpory zákazníkov spoločnosti Google. Následne dostali potvrdenie aj z ďalšieho interného zdroja v spoločnosti Google. Finálnu verziu systému Android 10, ktorý sa pravdepodobne mal nazývať Android Queen Cake, tak uvidíme už začiatkom budúceho týždňa.

Android 10 Google Pixel

Podpora pre všetky generácie Pixelov

Potvrdené je aj to, ktoré konkrétne modely Google Pixel dostanú aktualizáciu. Nikoho asi neprekvapí, že aktualizáciu obdržia minuloročné vlajkové lode Google Pixel 3 a Pixel 3 XL a tohtoročné smartfóny strednej triedy Google Pixel 3a a Pixel 3a XL. Samozrejmosťou je aj aktualizácia pre modely Google Pixel 2 a Pixel 2 XL z roku 2017. Prekvapením ale môže byť podpora pre prvú generáciu Google Pixel, ktorá prišla na trh pred troma rokmi.

Náš tip
Google Pay je ďalšou Google aplikáciou s tmavým režimom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+