MojAndroid

Mnohí poznajú Samsung ako výrobcu prémiových smartfónov. Takýmto smartfónom nesmú chýbať silné komponenty a prestížna konštrukcia zo skla a kovu. Tieto materiály sú však veľmi krehké a pokiaľ často vykonávate outdoorové aktivity, nemusia vám vyhovovať.

V takom prípade vám odporúčame siahnuť po niečom odolnejšom. Pre menej až stredne náročných je to Samsung Galaxy Xcover 4s, ktorý zaujme predovšetkým svojím odolným spracovaním a certifikáciou IP68. Je však aj dobrým spoločníkom na každodenné používanie?

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Balenie: Skromné a kompaktné

Po otvorení bielej škatuľky sa nám naskytol pohľad na samotný prístroj, na nabíjačku s USB káblom a potrebnou dokumentáciou. V balení sa nenachádzali žiadne slúchadlá, ochranná fólia a dokonca ani sponka na vyberanie slotu na dve nanoSIM a jednu microSD kartu. Tieto sloty sú totiž umiestnené priamo pod odnímateľným krytom.

Konštrukcia a dizajn: Najmä pre chlapské ruky

Samsung Galaxy Xcover 4s svojím dizajnom ohúri najmä pánov. Jeho silná konštrukcia s určitosťou vydrží nejaký ten pád na zem, ba dokonca aj do vody. Odolnosť voči vode a prachu istí certifikácia IP68. Zadná pogumovaná strana je odoberateľná a ukrýva pod sebou vymeniteľnú batériu. Pri odolnom smartfóne by sme tento krok určite nečakali. Zadná strana krytu je však chránená tenkou vrstvou gumy, ktorá vodu do vnútra nepustí.

Samsung Xcover 4S fotoaparát

Predná strana veľmi nápadne pripomína dizajn Samsungov spred pár rokov. Xcover 4s totiž disponuje hardverovými navigačnými tlačidlami v klasickom štýle tohto výrobcu. Na čele sa potom nachádza reproduktor na telefonické hovory, predný fotoaparát a potrebné senzory.

Na hornej strane sa nachádza iba 3,5 mm jack konektor pre slúchadlá. Na ľavej, vrúbkovanej strane potom nájdete tlačidlo hlasitosti a ďalšie, farebne odlíšené tlačidlo Xcover. V systéme si naň môžete nastaviť akciu po jeho kliknutí a dlhom podržaní. Pravá strana je taktiež vrúbkovaná a nájdete na nej zapínacie tlačidlo.

Samsung Xcover 4S zboku

Pozorné oko si nad tlačidlom všimne aj mriežku hlavného reproduktoru, ktorý hrá vcelku podarene a dostatočne nahlas. Na spodnej strane na záver uvidíte USB-C konektor, spolu s mikrofónom. Vzadu, samozrejme, okrem loga výrobcu nájdeme aj jeden fotoaparát s LED bleskom, o ktorom si niečo povieme neskôr.

Čo sme na tejto strane však nenašli, je skener odtlačkov prstov. Ten sa totiž na smartfóne nenachádza vôbec, ba dokonca ho nie je možné odomknúť ani za pomoci tváre. Dizajn tohto telefónu sa nám veru páči, aj keď sme sa,  samozrejme, nedočkali úzkych rámčekov či moderného pomeru strán displeja.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

23.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+