MojAndroid

V tomto článku vám zhrnieme niekoľko základných informácií o Android aplikáciách a hrách od slovenských vývojárov, ktoré prišli do obchodu za posledný mesiac, prípadne sme ich v tomto mesiaci objavili a napísali vám o nich na našom webe. Ide o sériu článkov, ktorú ste mohli vídať v našom Android magazíne minulý rok a veríme, že si nájde svojich priaznivcov aj vo svojej online podobe. Tu sú nové slovenské aplikácie pre Android.

Servis.sk

Aplikácia servis.sk je tu pre všetkých majiteľov vozidiel, či už firemných alebo súkromných. Jej úlohou je uľahčiť nájdenie toho najlepšieho servisu, a to odkiaľkoľvek, kde máte so sebou smartfón a pripojenie k internetu. Stačí cez aplikáciu zadať požiadavku s fotografiou a už o niekoľko minút budete môcť vyberať z ponuky servisov, ktoré vám auto opravia a závadu vedia ihneď riešiť. O aplikácii servis.sk sme sa rozprávali v rozhovore s manažérom projektu, Tomášom Petrovičom.

servis_titulka

Náš tip
Servis.sk: Servis na zavolanie z vášho smartfónu | ROZHOVOR
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Becomme

V poslednej dobe sa v našom okolí začalo častejšie hovoriť o česko-slovenskej Android aplikácii Becomme. Tá má pomôcť hanblivým mužom pri balení žien tým, že im vysvetlí, ako má prebiehať ideálne rande a pomôže im nájsť tému na diskusiu v čase, keď nastane ticho. To znie zaujímavo, povedali sme si, a tak sme aplikáciu otestovali aj u nás v redakcii. Hoci je jej spracovanie naozaj pekné a teoreticky má táto aplikácia potenciál na celosvetový úspech, v tom základnom podľa nás zlyháva.

becomme-titulka

Náš tip
Becomme má byť aplikáciou pre jednoduchšie balenie žien. My si to nemyslíme
Verzia: 3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Spotreba.sk

Spotreba.sk je aplikácia, ktorá by nemala chýbať žiadnemu vodičovi. Pomocou nej si môžete nielen zaznamenať počty prejdených kilometrov, ale pomerne presne zistiť aj to, koľko paliva ste na konkrétnych trasách minuli, či akú reálnu spotrebu má vaše auto.  My sme sa na aplikáciu pozreli zblízka, a to formou rozhovoru s manažérom projektu Jurajom Trubínim.

spotreba-1 titulka

Náš tip
Aplikácia Spotreba.sk: Spotreba a náklady na auto pod kontrolou | ROZHOVOR
Verzia: 2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.5
Aktuálna cena: Zdarma

Quiz War

Nestáva sa často, že z našich končín vydá nejaký vývojár prepracovanú Android hru, ktorá má naozaj globálne ambície, no Quiz War je výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Projekt 5 šikovných študentov z Brna má ambíciu stať sa naozaj najlepšou hrou svojho druhu a veľmi sa nám páči, že do vývoja zapájajú aj samotných hráčov. A o čom vlastne Quiz War je? To si prečítajte v samostatnom článku, ktorý sme na túto hru napísali.

quiz-war-titulka

Náš tip
Českí študenti vytvorili hru Quiz War. Má potenciál stať sa najlepšou hrou svojho druhu
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Okrem týchto aplikácií sme tento mesiac spoznali aj víťazov ankety Apps RULLEZ 2016, ktorú sme spoluorganizovali. Výsledky môžete nájsť na tomto odkaze – Apps RULEZZ 2016: Poznáme najlepšie slovenské aplikácie.

29.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+