MojAndroid

Nestáva sa často, že z našich končín vydá nejaký vývojár prepracovanú Android hru, ktorá má naozaj globálne ambície, no Quiz War je výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Projekt 5 šikovných študentov z Brna má ambíciu stať sa naozaj najlepšou hrou svojho druhu a veľmi sa nám páči, že do vývoja zapájajú aj samotných hráčov. A o čom vlastne Quiz War je?

quiz-war-hra-2 quiz-war-hra-4 quiz-war-hra-1

Quiz War je multiplayer vedomostná hra, v ktorej hráč bojuje v dueli proti súperovi. Nejde však o klasický súboj so zbraňami, ale intelektuálny duel. O výhre rozhoduje to, ktorý hráč má viac vedomostí. Hráč môže hrať online proti náhodným ľudom alebo sa môže do hry prihlásiť cez Facebook a hrať proti svojim priateľom. V hre je dostupný aj offline režime, no v tomto prípade hráč získava menej bodov. Samotný duel sa skladá zo 6 kôl, pričom v každom z nich dostane hráč otázku a na výber 4 možnosti, z ktorých je len jedna správna. Na odpoveď je daný časový limit 8 sekúnd. Čím skôr hráč odpovie, tým viac bodov získa. Za víťazstvo v dueli zbiera body do rebríčka a postupne odomyká vedomostnú mapu, ktorá zobrazuje jeho postup v hre. Mapa je rozdelená na 15 častí, pričom každá časť reprezentuje určitú vedomostnú kategóriu.

quiz-war-hra-8 quiz-war-hra-9 quiz-war-hra-6

Graficky hra ponúka nevtieravý dizajn a prehľadné prostredie, ktoré je pre používateľov intuitívne. Za prihlásenie sa cez Facebook a pridanie sa do komunity môžete otvoriť novú krajinu zadarmo, čo by ste inak mohli urobiť len za nahrané body. Celkovo sa nám páči myšlienka súboja dvoch živých protivníkov, no napríklad pri strate internetového spojenia si môžete kvíz zahrať aj s počítačom. Menšou nevýhodou je nutnosť čakať na protivníka aj 10-15 sekúnd. Pokiaľ si chcete na mape odomknúť novú krajinu, no nemáte dostatok bodov (kľúč), môžete si každú z krajín odomknúť za 89 centov. Výhodou hry je aj rebríček, v ktorom sa môžete porovnávať s hráčmi z celého sveta. Aktuálne je hra dostupná pre Android, verzia pre iOS príde do AppStore už koncom leta.

quiz-war-hra-7 quiz-war-hra-5 quiz-war-hra-3

V najbližšej dobe plánujú ývojári do hry Quiz War pridať nové funkcie, napr. možnosť vloženie vlastnej otázky, nové výzvy a odmeny, viac charakterov s upraviteľným vzhľadom, turnajový systém, chat a mnoho ďalších funkcií. Do procesu tvorby hry aktívne zapoja aj komunitu hráčov a nechajú ich rozhodovať o ďalšom vývoji aplikácie. Za vytvorením tejto mobilnej hry stojí 5 aktívnych študentov, ktorí si dali za cieľ vytvoriť tú najlepšiu vedomostnú hru všetkých čias a ak to takto pôjde ďalej, ich plán im naozaj môže vyjsť. Vyskúšajte si novú hru Quiz War aj vy a dajte nám v komentároch vedieť, ako sa vám pozdáva!

Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
21.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+