MojAndroid

Video streamovacia služba Netflix práve robí to, čo už dlhšie sľubuje. Portál Android Authority uvádza, že zákaz zdieľania hesiel už prichádza do všetkých krajín. Slovensko nie je výnimkou.

Boj Netflixu proti zdieľaniu hesiel vrcholí

Streamovacia služba sa už dlhšie snaží bojovať proti zdieľaniu hesiel, čo dlhé roky tolerovala. Uvedomila si však, že takto jej unikajú peniaze doslova pomedzi prsty. Vynaliezaví predplatitelia zdieľajú rodinné balíčky s ďalšími osobami, ktoré do rodiny nepatria.

Netflix
Netflix
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot
 • Netflix Screenshot

Jedno heslo je priemerne zdieľané medzi 5 ľuďmi. Netflix zaviedol nový systém, ktorým chce túto praktiku zamedziť. A vyzerá to tak, že to funguje. Aj keď na začiatku to nevyzeralo veľmi pozitívne, pretože po tomto rozhodnutí zaznamenala služba výrazný pokles počtu predplatiteľov.

Netflix titulka
Netflix na smartfóne

Koncom mája sme na našich stránkach informovali, že Netflix začal s obmedzovaním zdieľania účtov v susednej Českej republike a bolo len otázkou času, kedy sa tak stane aj u nás a v ďalších krajinách. A práve teraz sa to podľa najnovších informácií deje.

Používatelia budú informovaní e-mailom

Predplatitelia by mali dostať e-mail, ktorý ich informuje o nových pravidlách. Ak patríte medzi tých, ktorí svoj účet zdieľajú tiež, určite by ste si tieto informácie mali prečítať. Na najväčších trhoch, ako napríklad USA či Kanada, ponúka Netflix kompenzáciu v podobe možnosti vytvorenia podúčtu, ktorý síce nie je zadarmo, no jeho cena je nižšia v porovnaní s cenou štandardného predplatného.

Nemali by ste prehliadnuť:

Toto sa však netýka malých trhov, akým ten slovenský určite je. Informáciu ale oficiálne potvrdenú nemáme, no je veľmi málo pravdepodobné, že podúčty bude možné využívať aj u nás. Nie je ale vylúčené, že táto možnosť k nám príde neskôr.

Operátor O2 ponúka predplatné v cene paušálu

Pokiaľ ste zákazníkmi O2, pravdepodobne viete, že v rámci nových O2 Paušálov, ktoré operátor predstavil na začiatku tohto roka, máte aj predplatné Netflixu. Streamovacia služba je k dispozícii v rámci Bezstarostného alebo Pohodového O2 Paušálu.

o2 netflix pausal

V prípade, že vám stačí základné predplatné s HD rozlíšením a možnosťou pripojenia jedného zariadenia, Netflix máte v rámci týchto paušálov úplne zdarma. Ak patríte medzi náročnejších sledovateľov, vyžadujete viac zariadení, prípadne kvalitnejší obraz, máte možnosť priplatiť si za variant Standard alebo Premium. Doplatky sú vo výške 2 alebo 4 eurá.

V prípade každého jedného predplatného stále dostávate zľavu 7,99 €. Basic je teda úplne zdarma (bežná cena 7,99 €), Netflix Standard stojí 2 € mesačne (bežná cena 9,99 €) a Premium 4 € mesačne (bežná cena 11,99 €).

Cena Netflixu na Slovensku a najbližšia konkurencia

Pripomíname, že štandardná cena predplatného na Slovensku je od 7,99 € mesačne za základný balík s HD rozlíšením až po 11,99 € mesačne za 4K prehrávanie. Konkurenciou u nás je najmä Disney+, HBO Max a SkyShowtime. Z lokálnych hráčov zase VOYO a JOJ play.

Disney+ predplatné

Náš tip
Snapdragon vs Exynos. Aký čipset by si radšej zvolili používatelia Samsungu?
21.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+