MojAndroid

Streamovacia služba HBO Max ide v stopách konkurencie a pred letom začína vo vybraných európskych štátoch zvyšovať cenu svojho predplatného. V zozname štátov, v ktorých by podľa portálu Advanced-television malo dôjsť k zvýšeniu predplatného, sa Slovensko neuvádza. Je však možné, že časom dôjde k zvýšeniu predplatného aj na Slovensku. Služba sa tiež momentálne pripravuje na transformáciu na novú platformu, ktorá sa bude volať Max.

K zvýšeniu ceny došlo v 7 európskych krajinách

K zdražovaniu HBO Max doposiaľ dochádzalo len v rámci USA respektíve Severnej Ameriky. Ide tak o v podstate prvé zdraženie predplatného, odkedy je služba dostupná aj na európskom kontinente. Vo vybraných európskych krajinách naúčtuje predplatiteľom služba vyššiu cenu do nového fakturačného obdobia po 13.júli.

HBO Max na Slovensku
HBO Max | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V Španielsku a Fínsku bude služba stáť o 1 euro viac a teda 9,99 eur. V Portugalsku sa predplatné taktiež zvýši o 1 euro  na 7,99 eur. V Bulharsku cena stúpne zo 4,99 eur na 6,99 eur. V Nórsku sa cena zvýši na 99 nórskych korún (cca 8,49 eur), vo Švédsku na 99 švédskych korún (cca 8,49 eur) a v Dánsku cena stúpne na 89 dánskych korún (cca 11,99 eur).

Na Slovensku stojí služba predstavuje 6,99 eur na mesiac alebo 54,99 eur na rok a zatiaľ nie sú informácie, že by malo dôjsť k jej zvýšeniu. Nemení sa ani akciová cena, ktorú dostali minulý rok predplatitelia  počas prvého mesiaca spustenia služby. Pokiaľ sú vtedy prvý mesiac aktivovali, tak získali 33 % doživotnú zľavu z predplatného. Samozrejme bolo podmienkou platiť nepretržite každý mesiac, inak sa im zľava zrušila.

Aké ceny má konkurencia?

Konkurenčná služba Netflix ponúka na Slovensku tri typy predplatného.  Základné (Basic) predplatné za 7,99 € mesačne vám umožní sledovať filmy v štandardnej kvalite na jednom zariadení. Štandardné (Standard) predplatné za 9,99 € mesačne umožňuje sledovanie na dvoch zariadeniach vo formáte Full HD. Premium predplatné stojí 11,99 € mesačne a obsah v rámci neho môžete sledovať na 4 zariadeniach až v Ultra HD (4K) kvalite.

Netflix titulka
Netflix | Zdroj: Filip Spevár

Disney+ stojí na Slovensku zatiaľ 7,99 eur mesačne, v prípade ročného členstva zaplatíte 79,90 eur. Apple TV+ vás vyjde na 6,99 eur a nová služba SkyShowtime stojí len 5,99 eur mesačne. Tá zároveň ponúkla prvým predplatiteľom doživotnú 50 % zľavu na 2,99 eur mesačne, ktorá však platí len do zrušenia predplatného.

Náš tip
Android 14 a One UI 6: Ktoré Samsungy by mali dostať aktualizáciu?

 

 

 

20.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+