MojAndroid

Spoločnosť HBO Max v odstraňovaní seriálov a filmov z ponuky pokračuje. Odstránených je už veľa populárnych seriálov, ktoré si už na platforme nepozrieme. Portál FilmToro uvádza, že spoločnosť opäť oseká svoju ponuku. Marec sa nesie v duchu vymazávania filmov, celkovo ich ubudne až 120. Ktoré to sú?

To, že streamovacie platformy pravidelne menia ponuku filmov a seriálov je bežné. V tomto prípade je však prekvapením skutočnosť, že nemiznú iba filmy od iných distribútorov ale aj filmy Warner Bros. To je hlavne z dôvodu, že filmy už nie sú dostatočne rentabilné, a preto sa ich licencie predávajú konkurencii.

HBO Max na Slovensku
HBO Max | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nad takouto zaujímavou taktikou sa zamýšľa šéf spoločnosti Disney. Ten v poslednej dobe spomína, že dostupnosť seriálov a filmov iba na jednej platforme nie je najlepšou voľbou. Práve preto sa rozširovanie dostupnosti oplatí hlavne z finančnej stránky. Dôvodom mazania filmov môže byť aj veľký dlh spoločnosti Warner Bros, ktorý viedol aj k prepúšťaniu zamestnancov alebo k spomínanému predaju licencií iným spoločnostiam.

Ktoré filmy už na HBO Max nenájdeme?

Spoločnosť sa rozhodla vymazať až 120 filmov z rôznych kategórií. Medzi odstránené komixové filmy patria aj klasiky ako napríklad Superman 1, 2 a 3. Taktiež už v ponuke nenájdeme ani filmy zo série Batman a od tvorcov DC zmiznú aj filmy Suicide Squad alebo Wonder Woman.

Rozlúčiť sa môžeme aj so starými akčnými klasikami ako napríklad Smrtonosná zbraň, Gran Torino, Križovatka smrti, séria Hobit filmov a iné. Z HBO Max už zmizli aj filmy ako Doktor Živago, Juh proti Severu, Space Jam, Gremlins a tiež aj obľúbený film Duch. Ďalej tu patria filmy ako Osobný strážca, Mafiáni alebo Láska cez internet. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na hororové filmy. Z tejto kategórie sa spoločnosť rozhodla odstrániť filmy Exorcista, Mníška, V zajatí démonov a tiež aj Annabelle 1 a Annabelle 2: Zrodenie zla. Ak ste fanúšikom týchto filmov, bohužiaľ, si ich budete musieť pozrieť na inej streamovacej platforme.

Náš tip
V aplikácii Netflix uvidíme viac ako 100 nových hier

 

21.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+