MojAndroid

Podvodné e-maily  nie sú dnes bohužiaľ ničím neobvyklým. Tie najnovšie využívajú meno streamovacej služby Disney+, ktorá prišla na slovenský trh minulý rok a teší sa veľkej popularite.

Prípady podvodných SMS a e-mailov na Slovensku rastú

Počet podvodných SMS správ a e-mailov využívajúcich tzv. phishing na Slovensku posledné roky rastie. Len nedávno Polícia SR upozornila na podvodné SMS správy v mene Slovenskej pošty a VÚB Banky. Pred pár dňami sa tiež objavil podvod v mene Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá proti podvodníkom podnikla aj právne kroky v zmysle platnej legislatívy.

Podvodný e-mail v mene Disney+ je už na prvý pohľad falošný

Najnovší prípad si však tvári ako oveľa populárnejšia spoločnosť. Konkrétne služba pre streamovanie filmov a seriálov Disney+, ktorá v popularite pomaly ohrozuje aj konkurenčný Netflix. Na rozdiel od predošlých podvodov si však v tomto prípade nedali podvodníci príliš záležať na kvalite podvodného e-mailu.

 

Podvodný e-mail v mene Disney+ | Zdroj: pavolmagic.com

Podvodníci si nedali záležať ani logu spoločnosti, ktorý tvorí bežný nápis Disney+ na bielom pozadí. Ako odosielateľ je uvedený email s názvom posadka@moj-disney.com a z textu sa dá poznať, že bol poslaný niekým zo zahraničia s použitím translátora. Obeti e-mail tvrdí, že jeho platba za mesačné predplatné v službe Disney+ neprešla a má si aktualizovať svoje údaje.

Má tak samozrejme urobiť cez falošný link, v ktorom by mal zadať údaje k svojej kreditnej karte. Pokiaľ tak obeť urobí, podvodníci získajú prístup k jeho financiám. Síce je e-mail už na prvý pohľad viditeľný podvod, ale môže sa stať, že nepozorný používateľ naletí. V tom prípade by mal okamžite informovať svoju banku, kvôli zablokovaniu karty a upozorniť na podvod aj Políciu SR.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 oficiálne: Čipset strednej triedy sa na trhu objaví už tento mesiac

 

 

18.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+