MojAndroid

Operátor O2 predstavil nové paušály a novinky k nim. Tretia generácia paušálov určená pre rok 2023 pozostáva z troch variácií. Konkrétne sme sa dočkali paušálov s označeniami “Bezstarostný”, “Pohodový” a “Základný”. Čo prinášajú?

O2 Paušály s novými výhodami. Pre ktorý sa rozhodnete vy?

Začnime Bezstarostným paušálom. Ide o najdrahší paušál z predstavovaných. Za cenu 39 € mesačne ponúka neobmedzené dáta, neobmedzené volania a taktiež aj neobmedzené správy. V tomto prípade taktiež platí, že keď neminiete 15 GB mobilných dát, dostanete cashback o výške 5 €. Zľava na nové zariadenie je vo výške 168 €. Pohodový paušál stojí 29 €. Obmedzené sú v tomto prípade iba dáta a to na 10 GB. V prípade, že by ste mali záujem napríklad o nový smartfón, zľava je vo výške 96 €.

O2 paušály 2023
Prehľad nových paušálov | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Máme tu ešte aj Základný paušál, ktorý vám za 19 € mesačne ponúkne 5 GB dát, 100 minút hovorov a neobmedzené správy. Zľava na zariadenie dosahuje výšku 49 €. Dodáme, že operátorovi môžete na kamennú predajňu priniesť svoj starý mobil a dostanete ešte dodatočnú zľavu na nový telefón alebo na príslušenstvo k nemu.

“Z nových O2 Paušálov si zákazník veľmi jednoducho vyberie a už v základnej ponuke obsahujú tie najžiadanejšie funkcionality. Zákazník si ich môže obohatiť o ďalšie služby a tak si sám jednoducho vyskladať ideálny paušál pre seba. Už samotný názov mu napovie, akým by mal preňho O2 Paušál byť – Bezstarostný, Pohodový alebo Základný,” uviedol Milan Morávek, komerčný riaditeľ “modrého” operátora.

O2 paušály 2023
Nové O2 paušály | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nesmieme zabudnúť zmieniť novinky, ktoré sú súčasťou dvoch drahších novopredstavených paušálov. Zvoliť si môžete jednu obľúbenú službu v cene programu, za ktorú dostanete od O2 predplatné v prípade Bezstarostného alebo Pohodového paušálu bez ďalších poplatkov navyše. Základný paušál pritom ponúka predplatné za zvýhodnené ceny.

O2 paušály 2023
Predstavenie nových paušálov | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na novú generáciu O2 Paušálov postupne prejdú zákazníci všetkých starších programov. Operátor bude zákazníkov o zmene informovať prostredníctvom SMS správy a informácie o procese budú k dispozícii aj v zákazníckej zóne Moje O2. Všetky O2 Paušály sú samozrejme bez viazanosti a klient sa tak môže rozhodnúť pre iný paušál.

Netflix je súčasťou Bezstarostného a Pohodového paušálu

Po prvýkrát sa Netflix stane súčasťou mobilného paušálu na Slovensku. O2 uzavrelo strategické partnerstvo a zákazníkom, ktorí využívajú Bezstarostný alebo Pohodový O2 Paušál, ponúkne predplatné pre streamovaciu platformu Netflix v cene samotného paušálu. Využívať ho bude možné bez príplatku v type predplatného “Basic”, teda v streamovacej kvalite HD na jednom zariadení súčasne.

O2 paušály 2023
Netflix ako súčasť paušálu | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Rozhodnúť sa však môžete aj pre režim “Standard” pre Full HD streamovanie na dvoch zariadeniach súčasne s doplatkom 2 €, respektíve pre režim “Premium”, ktorý umožní sledovanie vašich obľúbených seriálov a filmov v Ultra HD kvalite na štyroch zariadeniach súčasne s doplatkom o výške 4 €. Stále platí, že k paušálu si môžete vybrať ešte jedno predplatné pre niektorú zo spravodajských, televíznych či hudobných služieb, ako napríklad O2 TV Mini, VOYOTidal Music, Aktuality.skDenník N, SME, .týždeňRefresher či Microsoft 365 Personal.

PLUS k paušálu

Pre tých, ktorí hľadajú ešte niečo navyše k novopredstaveným paušálom, operátor si pripravil takzvaný koncept “PLUS”. Zákazníci si hneď v úvode môžu k svojmu paušálu vybrať jednu z piatich služieb. Táto ponuka sa údajne má ešte rozšíriť. Zatiaľ vyzerá nasledovne:

Dáta nerátam

Služba dáta nerátam umožňuje za 1 € počas jednej hodiny využívať mobilné dáta bez míňania tých predplatených. Využitie si táto služba nájde napríklad počas streamovania online videí, sledovanie filmu či napríklad v prípade videohovoru. Služba je dostupná výhradne v O2 aplikácii pre Základný a Pohodový O2 Paušál.

Maximálna rýchlosť

Bezstarostný O2 Paušál ponúka síce neobmedzený dátový balíček, avšak jeho rýchlosť je obmedzená na 20 Mbit/s (ktorá však na mobilné pripojenie vo väčšine prípadov bohate stačí). Pokiaľ by ste však chceli viac, za 10 € mesačne môžete mať možnosť prenášať dáta maximálnou dostupnou rýchlosťou siete vo vašej lokalite.

Turborýchlosť

Ak nepotrebujete najvyššiu rýchlosť v rámci svojho Bezstarostného O2 Paušálu, no raz za čas potrebujete napríklad stiahnuť nejaký veľký súbor, využiť môžete službu Turborýchlosť. Za 20 centov budete môcť jednu hodinu od aktivácie využívať mobilnú sieť v najvyššej možnej rýchlosti dostupnú vo vašej lokalite.

Neobmedzené volania

Tento balík v cene 5 € mesačne bude dostupný len pre Základný O2 Paušál, keďže zvyšné dva ponúkajú neobmedzené volania. Používateľom, ktorí za mesiac prevolajú viac ako 100 minút, umožní volať aj nad rámec tohto paušálu.

Datahit a jednorazová obnova dát

Vďaka tejto službe môže zákazník získať bezplatný prenos nespotrebovaných dát. Navyše, po minutí dát mu ich Datahit automaticky obnoví. V novopredstavených O2 Paušáloch si klient môže navýšiť mobilné dáta o 2 GB a zaplatí za ne čiastku 4 €.

30.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+