MojAndroid

Televízia JOJ dnes spúšťa úplne novú streamovaciu službu s názvom JOJ play. Diváci si tu budú môcť pozrieť seriály a programy z produkcie televízie. Vizuál, ktorý sa nachádza na stránke novej služby, sľubuje aj rôzne kinohity či obsah sesterských televízií (JOJ Cinema, CS Film, SC History, CS Mystery a CS Horor. Na tému upozornil portál strategie.hnonline.sk.

“JOJ Play nám otvára možnosti, ako sa dostať k novým divákom a k novému inventory pre zadávateľov. Budeme vyrábať obsah, ktorý pôjde vždy aj do lineárnej televízie a zároveň budú súčasťou JOJ Play, rozdiel bude iba v načasovaní, kedy a kde ho budeme vysielať.“

Martin Heržo, obchodný riaditeľ TV JOJ

Z tohto vyjadrenia je jasné, že TV JOJ na to pôjde trochu inak ako momentálne najväčší konkurent – VOYO od TV Markíza. Táto platforma ponúka aj exkluzívny obsah navyše len pre predplatiteľov, ktorý je nad rámec bežného vysielania.

Domovská stránka novej služby zatiaľ zíva prázdnotou. Okrem jedného obrázku na nej nie sú žiadne informácie. Na domovskej stránke televízie JOJ sa nachádza pomerne veľký banner, ktorý na túto stránku odkazuje.

joj play
Zdroj: play.joj.sk

Nová streamovacia služba má vytvorenú aj stránku na sociálnej sieti Facebook, ktorá má momentálne už 24 tisíc sledovateľov. Na stránke je informácia o tom, že platforma bude spustená 1. apríla.

Aká bude cena predplatného JOJ play?


Portál strategie.hnonline.sk ďalej informuje, že k dispozícii budú dve verzie. Prvou je bezplatná, ktorá ponúkne obsah z produkcie TV JOJ, čiže obmedzený výber kanálov, ktoré budú vysielané naživo, relácií a seriálov. V ponuke bude aj možnosť zakúpiť si prémiové filmy, vrátane partnerského obsahu Mall TV. Tituly bude možné sledovať len na jednom zariadení.

Verzia PREMIUM bude plnohodnotnou službou bez reklamy, v rámci ktorej dostanú zákazníci plnohodnotný prístup ku všetkým titulom bez reklamy, a to vrátane živého vysielania všetkých kanálov z produkcie JOJ. Počas prvých dvoch mesiacov bude výška predplatného 2,99 € mesačne, od 1. júna sa zvýši na 3,99 € mesačne. Platená verzia tiež ponúkne možnosť sledovať program na 4 zariadeniach súčasne.

Aká je konkurencia?


V rámci streamovacích služieb na Slovensku začína naozaj tuhý boj. Z domácich poskytovateľov tu máme silného hráča v podobe VOYO od Markízy. Práve táto služba bude najväčším konkurentom JOJ play.

Ako vzdialenejšiu konkurenciu môžeme vnímať aj veľké zahraničné streamovacie služby. Už niekoľko rokov u nás funguje Netflix, nedávno sa pridala služba HBO Max a onedlho pribudne aj ďalší významný hráč, Disney+.

Náš tip
Spomaľovanie smartfónov. Čo ho spôsobuje a ako problém vyriešiť?

1.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+