MojAndroid

Netflix začal intenzívne bojovať proti zdieľaniu hesiel medzi svojimi používateľmi. Spoločnosť už dlhé roky tolerovala túto prax, no v blízkej dobe prídu obmedzenia. Zmena má byť podľa Netflixu reakciou na stúpajúci počet používateľov, ktorí svoje heslá zdieľajú s ďalšími osobami. Na tému upozornil portál mirror.co.uk.

Netflix: Zdieľaniu účtov bude onedlho koniec

Jedno heslo je v priemere zdieľané až medzi piatimi ľuďmi, čo má samozrejme pre streamovaciu platformu nepriaznivý ekonomický dopad. Nový systém, ktorý Netflix zavedie, bude prebiehať v niekoľkých fázach. Najskôr požiada používateľov, ktorí zdieľajú svoje heslá, o overenie účtov. Ak zistí, že heslo bolo zdieľané s viacerými, používateľ bude vyzvaný k jeho zmene.

Nemali by ste prehliadnuť:

Neskôr prídu ďalšie obmedzenia, napríklad sa zníži počet zariadení, ktoré budú môcť používať jedno heslo. Predplatitelia si budú môcť k svojmu účtu pridať aj podúčet, no nie zdarma. Napríklad v Španielsku si za to zaplatia 5,99 €, v Portugalsku 3,99 € mesačne. Stále je to výhodnejšie ako platiť plnú sumu predplatného. Čo sa týka ceny na Slovensku, tú zatiaľ nepoznáme.

Nové pravidlá sa budú zavádzať postupne, koniec zdieľaniu účtov, ako ho poznáme teraz, nastane podľa portálu mirror.co.uk 1. júla tohto roka.

Zmeny čakajú aj vás

Ak svoj účet zdieľate s viacerými osobami, aj vás čakajú zmeny, ktoré môžu byť nepohodlné, no v rámci fungovania streamovacej služby sú nevyhnutné. Netflix kvôli týmto praktikám prichádza mesačne o nemalý obnos peňazí, čomu chce samozrejme zabrániť, keďže ako každej spoločnosti, aj Netflixu ide primárne o zisk.

Otázkou zostáva, ako sa s týmito zmenami popasujú samotní predplatitelia. Či budú ochotní platiť viac, odstúpia od zdieľania účtov alebo svoje predplatné zrušia úplne.

Náš tip
Android 14 je tu, stiahnuť si ho môžete do týchto smartfónov
21.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+