MojAndroid

omto článku vám zhrnieme niekoľko základných informácií o Android aplikáciách a hrách od slovenských vývojárov, ktoré prišli do obchodu za posledný mesiac, prípadne sme ich v tomto mesiaci objavili a napísali vám o nich na našom webe. Ide o sériu článkov, ktorú ste mohli vídať v našom Android magazíne minulý rok a veríme, že si nájde svojich priaznivcov aj vo svojej online podobe. Tu sú nové slovenské aplikácie a hry pre Android, o ktorých ste na našom webe mohli čítať v novembri alebo sa k nám v tomto mesiaci dostali.

Android aplikácie

Dáme pivo

Aplikácia Dáme pivo slúži milovníkom zlatého moku, aby mohli nájsť vo svojom okolí podnik, ktorý čapuje pivo. Cieľom aplikácie je tiež vytvoriť spoločný priestor, kde sa môžu jednotlivé podniky a reštaurácie odprezentovať a umožniť milovníkom piva získať rýchly prehľad o všetkých dobrých miestach, kde si môžu pivo vychutnať. Aplikácia je k dispozícii na internetovej stránke www.damepivo.sk, aj na stiahnutie do smartfónov.

dame-pivo-titulka

Náš tip
Aplikácia Dáme pivo vám ukáže najbližší výčap vášho obľúbeného moku
Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

Taxify

Taxify je jeden z najrýchlejšie rastúcich dopravno-technologických startupov. Aplikácia Taxify funguje na princípe spolujazdy. Mobilná aplikácia Taxify spája cestujúceho s vodičom cez aplikáciu v smartfóne. Princíp je pomerne známy – stačí, aby cestujúci zadal miesto vyzdvihnutia a cieľ cesty. Taxify je konkurenciou pre klasické taxislužby, ako napríklad HopIN, Uber či Liftago.

taxify-1

Náš tip
Na Slovensko mieri ďalšia “taxi služba” Taxify
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra Banka MobilePay

Aplikácia MobilePay slúži na bezkontaktné platenie mobilom. Nejde o prvú takúto službu, ktorú Tatra banka predstavila. Tentokrát ale aplikácia funguje na väčšine Android zariadení, ktoré majú NFC a na fungovanie nepotrebuje špeciálnu SIM kartu ani žiadne zložité nastavenia. Aplikácia MobilePay využíva technológiu HCE (Host Card Emulation). Každá z kariet, na ktorej si klienti v aplikácii aktivujú mobilné platby, dostane svoj token (“alias”) v podobe 16-miestneho čísla. V celom priebehu transakcie je následne číslo plastovej karty nahradené práve týmto tokenom – to platí pre bezkontaktné platby i pre nákupy na internete. Údaje o karte sú tak maximálne chránené pred zneužitím.

tatra_banka_mobile_pay_-14-of-14

Náš tip
Tatra banka prináša nové platby mobilom pomocou aplikácie MobilePay | VIDEO
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Kojenie App

Aplikácia s názvom Kojenie App je vytvorená pre mamičky, ktoré koja svoje ratolesti. Po vytvorení konta si mamičky môžu zapisovať priamo v aplikácii jednotlivé kŕmenia, ktoré sa zapisujú do databázy, ktorá je synchronizovaná medzi zariadeniami a jednoducho v nej môžu spätne vyhľadávať. Okrem toho je možné priebežne zaznamenávať aj hmotnosť bábätka, aby mamičky vedeli, či ich dieťa správne priberá. Aplikácia je dostupná bezplatne a stiahnuť si ju môžete pomocou odkazu nižšie.

kojenie-app-1 kojenie-app-2

 

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Android hry

Froggy Crosses Road

Froggy Crosses Road je nekonečná hra, v ktorej sa zbierajú mince a za to si môžu hráči zakúpiť ďaľšie postavičky, za ktoré potom budú hrať. V hre sa neustále musí skákať vopred, ak sa človek chce dostať dopredu, ale na to aby sa vyhol prekážkam, sa musí pohnúť do strán alebo dozadu. Hráč sa musí vyhýbať a zároveň stále ísť vopred, inak ho dostihne toxická hmla, ktorá je niekedy až príliš rýchla. Pretože je to nekonečná hra, tak sa ľudia môžu medzi sebou predbiehať, kto bude schopný prekonať určité skóre medzi sebou. Na veľmi podobnom princípe funguje aj hra Crossy Road.

froggy-crosses-road

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

 

1.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+