MojAndroid

Od 2.decembra sa na Slovensku budeme stretávať s ďalšou taxi-službou s názvom Taxify. Ide o jeden z najrýchlejšie rastúcich dopravno-technologických startupov. Aplikácia Taxify funguje na princípe spolujazdy. Mobilná aplikácia Taxify spája cestujúceho s vodičom cez aplikáciu v smartfóne. Princíp je pomerne známy – stačí, aby cestujúci zadal miesto vyzdvihnutia a cieľ cesty.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

“Teší nás, že prichádzame na slovenský trh. Chceme tunajším zákazníkom ponúknuť výhody, pre ktoré si Taxify zamilovali milióny zákazníkov po celom svete. Sú tu napríklad vyššie zárobky pre šoférov, nižšie náklady cestujúcich, flexibilný pracovný čas a silná podpora šoférov zo strany Taxify. Skúsenosti totiž ukazujú, že Slováci vítajú trend zdieľanej ekonomiky. Veľkou výhodou je tiež fakt, že štart služby na slovenksom trhu zastrešuje práve lokálny tím s predchádzajúcimi skúsenosťami v oblasti ridesharingu,” uviedol Markus Villig, CEO spoločnosti Taxify.

taxify_taxi_sluzba-2-of-2

“Aktuálne sa npalno sústredíme na úspešný štart a splnenie očakávanií našich zákazníkov. Prvé ohlasy sú však výborné. Za necelé tri týždne sa nám podarilo nazbierať dostatočné množstvo vodičov, aby sme vedeli pokryť predpokladaný dopyt v Bratislave. Sme teda plne pripravení obslúžiť zákazníkov, ktorí sa chcú po meste prepravovať moderne a lacnejšie ako v prípade konkurencie,” uviedol Matej Beňuška, ktorý zodpovedá za štart služby na Slovensku.

Taxify ponúka výhody pre cestujúcich aj šoférov

Popri množstve profesionálov u nás fungujú aj taxi služby, ktoré sa priživujú na nevedomosti zahraničných turistov, alebo ponúkajú služby pochybnej kvality. “Taxify stavia na férovom prístupe k zákazníkom i vodičom. Výhoda pre cestujúcich je v progresívnej cene, ktorá nikdy nebude vyššia ako 1,5-násobok ceny cestovného. Okrem toho si berieme menší poplatok za spojenie cestujúceho a vodiča, čím robíme cestu lacnejšiu pre cestujúceho a zároveň prinášame väčší zárobok pre vodiča,” zdôraznil Beňuška. “Veľkou výhodou práce pre Taxify je flexibilný pracovný čas, pričom finančné bonusy získava šofér aj za čas strávený online. Zárobky očakávame minimálne na úrovni 10 eur za hodinu a viac.”

Každý vodič v Taxify prechádza na úvod školiacim tréningom. Kladie sa tu dôraz na ochotu pracovať s ľuďmi na profi úrovni. Vodič je tiež priebežne hodnotený vlastnými zákazníkmi a problémový vodič tak môže byť veľmi rýchlo odhalený. Ďalšou z podmienok je, aby auto vodiča nebolo staršie ako 10 rokov.

Markus Villig mal len 19 rokov keď si uveodmil, že v Estónsku je problém s dopravou a taxi službami. Osobne sa rozprával s desiatkami taxikárov, kým im vysvetlil dôležitosť svojho nápadu. Po pol roku si zohnal prvých 200 jazdcov a odvtedy sa jeho Taxify rozrastá. Taxify momentálne funguje v 15 krajinách sveta (Mexiko, Bielorusko) a každý mesiac štartuje v novej krajine. Za menej ako 3 roky fungovania dosiahli takmer milión zákazníkov a 20-tisíc vodičov. Každý mesiac narastie firma o zhurba 20-30%. Taxify si berie len 15% z ceny jazdy, ostatné firmy vraj okolo 20-25%. Odráža sa tu tak nižšia cena jázd v konečnom dôsledku.

 Zdroj: Tlačová konferencia, tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+