MojAndroid

Na Slovensko príde ďalšia služba ponúkajúca objednanie taxíka cez mobilné zariadenie. Volá sa Taxify a ide o projekt z Estónska, ktorý je európskym Uberom. Najväčšia služba tohto druhu v Európe začne na Slovensku pôsobiť už budúci rok a okrem samotných používateľov môže zaujať aj taxikárov, ktorí by cez ňu mali mať lepšie finančné podmienky ako napríklad pri jazdení s Uberom. Aktuálne s Taxify môžete jazdiť napríklad v susednom Česku.

taxify-1

Po aplikáciách Hopin, Liftago a Uber bude (zatiaľ len) v Bratislave ponúkať svoje jazdy ďalšia “digitálna” taxi služba. Taxify aktuálne nájdete v 21 mestách v 16 krajinách, pričom sa Taxify od konkurencie v zahraničí líši najmä tým, že umožňuje platiť za jazdy kreditom alebo paušálom od operátora. Zatiaľ ale nie je jasné, či táto možnosť bude dostupná aj na Slovensku.

taxify-3

Spoločnosť Taxify sa aktuálne chváli tým, že má viac ako 800 000 spokojných zákazníkov a pre Slovensko hľadá osobu, ktorá by sa starala o lokálny biznis. Pre zatiaľ nie je známy presný dátum uvedenia tejto služby v našej krajine ani podmienky, za ktorých budú cez Taxify jazdiť ľudia, či samotní taxikári, no túto situáciu budeme rozhodne sledovať aj naďalej.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj, foto: Taxify

19.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+