Trh s inteligentným príslušenstvom sa natešene rozrastá, a tak cítime potrebu informovať vás o tom, ktoré zariadenia sú v danej kategórii najlepšími. Tentokrát sme si pre vás pripravili výber najlepších inteligentných hodiniek s podporou systému Android, čo nadväzuje na výber najlepších bezplatných ciferníkov pre hodinky s Android Wear, ktorý sme vám už priniesli v nedávnej minulosti.
ASUS ZenWatch 2
Ide v poradí o druhé hodinky s Androidom Wear, ktoré spoločnosť vylepšila napríklad o digitálnu korunku, či vylepšenú odolnosť voči vode a prachu (IP67). ASUS bude hodinky predávať v niekoľkých farebných prevedeniach ciferníku aj remienkov. Celkovo môže vzniknúť 18 rôznych kombinácií farieb a materiálov, v závislosti od toho, či si vyberiete kovový alebo kožený remienok. ZenWatch 2 sú inak vybavené aj magnetickým nabíjacím konektorom, ochranným sklom Gorilla Glass 3 a displejom typu AMOLED, ktorý má uhlopriečku 1,45” a rozlíšenie 230×230 pixelov. Hodinky sú ďalej vybavené Bluetooth 4.1, Wi-Fi a procesorom Snapdragon 400, či 512 MB RAM a 4 GB vstavanej pamäte. Spoločnosť sľubuje výdrž batérie na úrovni dvoch dní, ale len v móde, v ktorom budete hodinky zväčša používať iba na zobrazovanie času. Nabíjanie má byť rýchle a na 50% kapacity sa má vstavaná batéria nabiť už za 36 minút. Ich cena začína na sume 199 EUR.
Plusy
- odolnosť
- viacero prevedení
- displej
- rýchle nabíjanie
Mínusy
- chýba GPS
Garmin Vivoactive
Hodinky Garmin Vivoactive si určite obľúbia najmä športovo zanietení používatelia. Vďaka prítomnosti ANT+ a GPS už totižto nemusia so sebou nosiť žiadne ďalšie zariadenia a svoj smartfón môžu s kľudom nechať doma. A keďže hodinky sú aj vode a prachu odolné, dajú sa použiť aj napríklad k záznamu aktivít pri plávaní. Výhodou je aj dlhá výdrž batérie, výborná čitateľnosť displeja na priamom slnku, či možnosť inštalovať aplikácie. Naopak, za nevýhodu považujeme nie príliš spoľahlivé zobrazovanie notifikácií z mobilu, niekedy trochu obtiažnejšie ovládanie, či nutnosť zapínať podsvietenie v noci. Cena hodiniek je 249 eur bez hrudného pásu pre meranie srdcovej aktivity, k dispozícii sú v bielej alebo čiernej farbe.
Plusy
- GPS a ANT+
- výdrž batérie
- prepracovaná mobilná aplikácia a web so štatistikami
- dobrá čitateľnosť displeja v exteriéri
Mínusy
- iba všeobecné upozornenia na zmeškané udalosti
- vlastný systém
Huawei Watch
Huawei stavil pri svojich Android Wear hodinkách Huawei Watch na AMOLED dispej, ktorý je chránený zafírovým sklíčkom a ponúka veľkosť 1,5-palcov či rozlíšenie 400×400 pixelov (hustota pixelov je 286 ppi). Používať ho je možné pritom aj s mokrými prstami alebo v rukaviciach. V útrobách hodiniek nájdeme senzor pre meranie srdcového tepu alebo 6-osí snímač, ktorý dodáva hodinkám schopnosť rozoznávať pohyby nositeľa a vyhodnotiť akú aktivitu vykonáva. Po hardvérovej stránke sú vybavené čipom od spoločnosti Qualcomm, ktorý je taktovaný na 1,2 GHz, 4 GB vnútornou pamäťou, 512 MB pamäte RAM a technológiou Bluetooth 4.1. Hodinky sú kompatibilné s Androidom 4.3 a vyšším, ponúkajú celkom 40 rôznych tém ciferníka a budú sa predávať v zlatom, striebornom a čiernom prevedení. Odporúčaná maloobchodná cena je až 400 EUR, takže si hodinky môžu dovoliť len tí majetnejší z vás.
Plusy
- dizajn
- displej
- pokročilé snímače a senzory
- zafírové ochranné sklíčko
Mínusy
– vyššia cena
Motorola Moto 360 – tip redakcie za dizajn
Hodinky Motorola Moto 360 sú doposiaľ najkrajšími hodinkami s Androidom Wear. Určite však nie sú najlepšími, o čom svedčí aj fakt, že používajú starší procesor a nie práve najúspornejší LCD displej. Napriek tomu k hodinkám Moto 360 nemáme veľa zásadných výhrad. Áno, mohli by mať displej s vyšším rozlíšením, lepšiu výdrž na jedno nabitie a samostatný modul GPS, no aj napriek tomu si myslíme, že Moto 360 sú v súčasnosti hodinky, po ktorých ľudia túžia ľudia najviac. Dôvod je jednoduchý – ich dizajn. Práve to, ako hodinky vyzerajú, je ich najväčším plusom. Na rozdiel od mnohých doteraz predstavených inteligentných hodiniek ich totižto bez akejkoľvek hanby môžete nosiť na obchodné stretnutia alebo k akejkoľvek inej príležitosti. Na druhej strane, ak sa pri výbere obzeráte najmä po parametroch a funkcionalite, tak potom by vašej pozornosti určite nemali ujsť napríklad hodinky Samsung Gear S2. Cena hodiniek Motorola Moto 360 začína na 170 eurách.
Plusy
- dizajn
- cena
Mínusy
- výkon
- výdrž batérie
Samsung Gear S2 – tip redakcie za funkcie
Tizenom poháňané hodinky Samsung Gear S2 sú na trhu dostupné v dvoch verziách, Gear S2 a Gear S2 Classic, ktoré sa budú odlišovať najmä svojim dizajnom. Model Gear S2 bude podobne ako aj ostatné varianty vybavený 1,2-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením až 360×360 pixelov. Displej obklopuje otáčajúci sa ciferník, ktorý je spolu s tlačidlami Home a späť určený na ovládanie hodiniek. Integrované sú aj bezdrôtové technológie, ako napríklad WiFi 802.11n, Bluetooth 4.1, či NFC, ktoré by mohlo slúžiť na bezkontaktné mobilné platby. K dispozícii bude tiež model s 3G modulom, ktorý umožní vykonávať aj hovory. Už samozrejmosťou je aj konštrukcia s prémiových materiálov, odolnosť voči vode a prachu (IP68), či bohatá nádielka senzorov, vrátane barometra, merača srdcového pulzu, či gyroskopu. Integrovaná batéria sľubuje výdrž v rozmedzí 2-3 dní bežného používania, nabíjať sa bude bezdrôtovo. Hodinky inak ponúknu bežnú škálu funkcií, vrátane zobrazovania notifikácií a sledovania fitness aktivít. Gear S2 si môžete na Slovensku kúpiť za cenu od 280 EUR, pri verzii Classis je cena o trochu vyššia a začína na sume 360 EUR.
Plusy
+ ovládanie
- vzhľad
- zaujímavé funkcie
Mínusy
- vyššia cena pri modeli Classic
Sony Smartwatch 3 – najlepší pomer ceny a funkcií
Hodinky aj napriek niektorým svojim nedostatkom patria k doteraz najlepším inteligentným hodinkám s Androidom Wear. Hoci tento systém je stále skôr v štádiu vývoja, záujemcom o inteligentné hodinky má čo ponúknuť. V spojení so Sony SmartWatch 3 ide o zohranú dvojku, ktorá funguje dobre a spoľahlivo. Výhodou hodiniek je ich veľká batéria a výdrž na jedno nabitie, ako aj konštrukčné spracovanie, prítomnosť GPS, či transflektívny displej, ktorý je výborne čitateľný aj v exteriéri. Na druhej strane, za hlavné nedostatky považujeme neprakticky umiestnený microUSB konektor, horšiu kvalitu zobrazenia displeja, ako aj absenciu merača srdcového pulzu. Cena hodiniek, ktorá sa pohybuje na úrovni od 150 EUR, je podľa nás primeraná výbave a dnešným cenám inteligentných hodiniek. Na Slovensku sa dajú kúpiť najmä v čiernej alebo bielej verzii s gumovým remienkom, pričom kovovú verziu, ktorú sme testovali aj my, v ponuke e-shopov nájdete iba ojedinele.
Plusy
- GPS
- cena
- výdrž batérie
Mínusy
- chýba merač tepu
- ťažko dostupná kovová verzia