MojAndroid

Niekedy bolo trendom vyrábať telefóny čo najmenšie, teraz je to presne opačne. V časoch veľkých “lopát” s obrovskými displejmi nie je vôbec jednoduché nájsť zariadenie, ktoré “padne do ruky”, prípadne ho bude možné ovládať len jednou rukou. Displeje sa zväčšujú, konštrukcia smartfónov sa zväčšuje tiež.

Aj keď Motorola One obsahuje displej s uhlopriečkou 5,9″, ktorý disponuje pomerom strán 19:9, výrobcovi sa podarilo vtesnať ho do konštrukcie, ktorú by sme mohli bez problémov označiť ako kompaktnú.

Aj pre menšie ruky

Dĺžka zariadenia je 149,9 mm, jeho šírka zase 72,2 mm. Tieto kompaktnejšie rozmery určite ocenia používatelia, ktorým obrovské smartfóny nevoňajú. V ruke sa Motorola One drží veľmi dobre a nemáte pocit, že vám z nej každú chvíľu vypadne. Čo sa hrúbky týka, tá je tiež veľmi príjemná. Zastavila sa na hodnote rovných 8 milimetrov.

Veľký displej

Napriek tomu, že zariadenie je kompaktné, displej je naozaj dostatočne veľký a s jeho čitateľnosťou nebudete mať problém ani na priamom slnku. Pri pozeraní videí si nebudete musieť Motorolu One dávať čo najbližšie k očiam, všetko pekne uvidíte aj zo štandardnej vzdialenosti. Vďačiť za to môžete uhlopriečke, ktorá až taká kompaktná nie je. Je dostatočne veľká na to, aby ste mohli multimediálny obsah prezerať absolútne bez problémov. To isté platí aj v prípade surfovania po internete. Písmo je dostatočne veľké a surfovanie naozaj veľmi pohodlné.

Kvalitné spracovanie

Konštrukciu Motoroly One môžeme absolútne bez problémov označiť za prémiovú. Už pri prvom úchope je to poznať. Rámik je kovový, predná aj zadná strana zase sklenené. Pri priamom porovnaní dizajnu a kvality spracovania sa nestratí ani medzi zariadeniami, ktorých cena je dvoj- až trojnásobná. V tejto cenovej kategórii sa s takýmto precíznym spracovaním len tak ľahko nestretnete, museli by ste hľadať naozaj veľmi dlho.

Motorola One je zariadením, ktoré by sme mohli označiť za kompaktné, no menšie celkové rozmery neznamenajú menšiu uhlopriečku displeja. Ten je naozaj dostatočne veľký a obsah na ňom je veľmi dobre čitateľný za akýchkoľvek podmienok. Musíme dodať, že sa jedná o takmer ideálny kompromis pomeru displeja k telu zariadenia, rovnako aj celkovej veľkosti, ktorú by sme mohli v týchto časoch označiť za veľmi príjemnú a kompaktnú.

Ďalšie dni s Motorolou One

Náš tip
Motorola One: Veľmi dobrá výdrž batérie | 2. deň
Náš tip
Motorola One ponúka veľmi rýchle nabíjanie | 3. deň
Náš tip
Motorola One: Prémiový dizajn a spracovanie | 4. deň
Náš tip
Motorola One: V pomere cena/výkon ťažko hľadá súpera | 5. deň
Náš tip
VIDEO: V uliciach s Motorolou One

Článok vznikol v spolupráci s Motorola Slovensko.

19.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+