MojAndroid

Dizajn a konštrukčné spracovanie je jedným z hlavných predajných ťahákov novej Motoroly One. Jej dizajn vás určite nenechá chladnými. Na fotografiách vyzerá veľmi dobre a dvojnásobne to platí aj naživo. Motorola One je veľmi pekným kúskom hardvéru a v našom okolí sme nenašli azda nikoho, komu by sa nepáčila.

Trúfame si povedať, že v tejto cenovej kategórii sa dizajnovo jedná o najkrajší kúsok, aký si momentálne môžete kúpiť. Keby sme nepoznali jej cenu, tipli by sme minimálne dvojnásobok. Toto sa výrobcovi jednoducho podarilo. Motorola One je dôkazom, že pekný dizajn nemusia mať len tie najdrahšie zariadenia, ale hanbiť sa nebudete ani za smartfón, ktorého cena je 249 eur.

Kvalitné spracovanie

Prémiový nie je len dizajn. Stačí telefón chytiť do ruky a budete cítiť, že sa jedná o kus kvalitne spracovaného hardvéru. S rozmermi 149,9 x 72,2 x 8 mm sa aktuálne radí medzi tie kompaktnejšie smartfóny, hmotnosť 162 gramov je štandardná. Na pocite drahšieho smartfónu pridáva podarený kovový rámik, ktorý obopína celé telo zariadenia. Nešetrilo sa však ani vpredu a vzadu, obe strany sú sklenené. Náš testovaný biely variant navyše veľmi dobre odoláva odtlačkom prstov.

Peknému dizajnu pridáva aj efektné logo výrobcu na zadnej strane, ktoré sa nachádza priamo v skeneri odtlačkov prstov. Je to síce drobnosť, ale vyzerá to veľmi pekne. Pozitívny pocit z konštrukcie nepokazia ani tlačidlá, ktoré sa nachádzajú na pravej strane zariadenia. Sú rovnako kvalitné, ako ostatné prvky smartfónu a ich odozva pri stláčaní je ukážková. Veľký displej, ktorý siaha až ku okrajom konštrukcie tiež prispieva k výbornému pocitu z kvality spracovania a samotného dizajnu.

Článok vznikol v spolupráci s Motorola Slovensko.

Ďalšie články zo seriálu 5 dní s Motorolou One:

22.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+