MojAndroid

Výdrž batérie je asi najväčším kameňom úrazu dnešných smartfónov. Väčšinou sa jedná o maximálne jednodenné zariadenia. Nájsť smartfón, ktorý by bez problémov vydržal 1 celý náročný pracovný deň a večer mal ešte dostatok batérie na druhý ľahší deň, je celkom náročné.

 

My sme ho však našli. Je ním Motorola One. Smartfón disponuje batériou s kapacitou 3000 mAh, ktorú už dnes považujeme za nutné minimum. Avšak, v tejto Motorole pracuje veľmi úsporný procesor Qualcomm Snapdragon 625 a na jej výdrži to je naozaj poznať. Deň s Motorolou One vydržíte bez akýchkoľvek problémov. Stredne náročným používateľom vydrží pokojne aj dva dni bez nabíjačky. V tejto dobe sa jedná o slušný nadpriemer.

Úsporný procesor a čistý Android

Motorola ukazuje, že kapacita batérie nemusí byť hlavným údajom, ktorý udáva výdrž batérie. Existuje množstvo ďalších prvkov, ktoré ju vedia predĺžiť alebo na druhú stranu skrátiť. Výhodou Motoroly One je aj výborná optimalizácia systému, s ktorou ide ruka v ruke aj jeho rýchlosť a plynulosť. Dobrá optimalizácia pomáha udržať batériu nažive a zariadenie tak vydrží viac. Nemôžeme však zabudnúť ani na to, že smartfón obsahuje čistý Android 8.1 Oreo, ktorý sa tiež podpísal pod slušnú výdrž batérie.

Náročný deň bez problémov

Výdrž batérie sme, samozrejme, otestovali na vlastnej koži a zariadenie sme používali ako primárny pracovný nástroj. Ráno sme ho odpojili z nabíjačky a v priebehu dňa sme využívali všetky jeho výhody. Do práce sme sa nechali odnavigovať, odpisovali sme na maily, kontrolovali sociálne siete, pozreli zopár videí a uskutočnili niekoľko hovorov. Rovnako sme s Motorolou One surfovali po internete a kontrolovali novinky, ktoré sa v konkrétny deň na webe objavili. Nevyhli sme sa ani fotografovaniu a na pár minút sme si vyskúšali zahrať aj nejakú tú hru. NFC, bluetooth, W-Fi a mobilné dáta boli, samozrejme, stále zapnuté.

Po takto náročnom dni sme večer stále mali v priemere 30 percent batérie a to sme zariadenie vôbec nešetrili. Väčšina iných smartfónov by už bola dávno mŕtva. Tento výsledok hodnotíme veľmi pozitívne a z výdrže Motoroly One sme naozaj veľmi milo prekvapení.

Článok vznikol v spolupráci s Motorola Slovensko.

Ďalšie články zo seriálu 5 dní s Motorolou One:

20.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+