MojAndroid

Spoločnosť Motorola, rovnako ako aj iní výrobcovia smartfónov, upiera pozornosť najmä na aktualizáciu svojich drahších modelov, no nezabúda ani na tie staršie. Jedným z nich je aj smartfón Motorola Moto G8 Play, ktorý dostáva aktualizáciu na Android 10.

Aktualizácia pre model Motorola Moto G8 Play je spustená v Brazílii

Podľa informácií na portáli gsmarena.com, bola aktualizácia spustená pre používateľov nachádzajúcich sa na území Brazílie. Balík s číslom QMD30.47-19 a veľkosťou 1,46 GB je údajne zhodný s tým, ktorý dostal smartfón Motorola One Macro pred niekoľkými týždňami.

motorola g8 play android 10
Zdroj: GSMArena.com

Android 10 prináša pre smartfóny Motorola funkcie ako napríklad tmavý režim, navigáciu gestami a redizajnované prvky používateľského rozhrania. Prítomná je taktiež aj bezpečnostná záplata z decembra 2020.

 

Informácie o spustení aktualizácie mimo územia Brazílie však známe nie sú. Preto, ak ste majiteľom tohto smartfónu, môžete nás v komentároch o dostupnosti aktualizácie informovať.

Ako je na tom konkurencia?

Vo väčšine prípadov aktualizujú výrobcovia svoje smartfóny na Android 11. V poslednej dobe sa ho dočkali napríklad smartfóny Samsung Galaxy Note 10 Lite a Galaxy A51.

O svoje smartfóny sa stará aj spoločnosť LG, ktorá nedávno spustila aktualizáciu pre LG Wing. Xiaomi taktiež aktualizuje svoje smartfóny na najnovší Android a len nedávno spustilo update pre Mi 10T, Mi 10T Pro a Redmi Note 9S.

Nokia sa taktiež činí a len niekoľko dní dozadu začala aktualizovať model Nokia 8.3 5G.

Náš tip
Pozor! Táto aplikácia obsahuje vírus, možno ju máte nainštalovanú aj vy

9.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+