MojAndroid

Mnohí sa po predstavení novej vlajkovej lode Samsungu potešili, že beží na Androide 6.0 Marshmallow. Ten totižto ponúka niekoľko nových funkcií, medzi ktoré patrí aj možnosť urobiť z pamäťovej karty časť vnútorného úložiska. Výhod to má hneď niekoľko – napríklad sa na takéto úložisko dajú inštalovať aplikácie a hry s náročnejšou grafikou. Samsung však krátko po predstavení oznámil, že funkcia adoptívneho úložiska nebude v ich vlajkovej lodi oficiálne dostupná. Našťastie ešte stále existuje tá neoficiálna možnosť, ktorú využil známy vývojár alternatívnych ROM Paul “MoDaCo” O’Brien. Ten prišiel s návodom, ako povoliť adoptívne úložisko na S7 a S7 Edge bez toho, aby ste potrebovali root.

samsung-galaxy-s7-6

Pozn.: Na tento návod budete potrebovať počítač, funkčné ADB a pamäťovú kartu. Čím rýchlejšiu, tým lepšie. Portál MôjAndroid.sk nenesie zodpovednosť za prípadné poškodenie softvéru alebo hardvéru vášho zariadenia, všetky kroky vykonávate na vlastné riziko. 

Náš tip
Tesla Model S 85 nafotená novým Samsungom Galaxy S7 edge | FOTOGALÉRIA

Návod | Využitie microSD karty ako vnútorného úložiska v Samsung Galaxy S7 a S7 Edge

  1. Zálohujte si všetky dáta z vašej microSD karty. Po tom, ako ju pretransformujete na vnútorné úložisko, sa totižto celá karta naformátuje.
  2. Rozhodnite sa, či chcete celú kapacitu pamäťovej karty využiť ako vnútorné úložisko (odporúčame), alebo chcete kartu rozdeliť na dve partície s tým, že jedna bude slúžiť ako časť vnútorného úložiska a druhá sa bude tváriť ako klasická pamäťová karta.
  3. Vo vašom zariadení prejdite do Možností pre vývojárov a aktivujte USB debugging (Ladenie cez USB).
  4. Pripojte svoj telefón k PC, spustite príkazový riadok/terminál a zadajte príkaz “adb shell” (bez úvodzoviek).
  5. Zadajte príkaz “sm list-disks” a mal by sa vám zobraziť zoznam dostupných diskov, ktoré sa dajú zmeniť na vnútorné úložisko. Mali by ste vidieť napríklad hlášku “disk:179:160”.
  6. Rozdeľte disk na partície. Ak chcete použiť na vnútorné úložisko celú pamäťovú kartu, zadajte “sm partition disk:179:160 private”. Ak chcete úložisko rozdeliť napríklad 50/50, zadajte príkaz “sm partition disk:179:160 mixed 50″. 
  7. Proces rozdeľovania bude trvať niekoľko minút, no keď sa skončí, mali by ste v Nastavenia > Ukladací priestor vidieť novú kapacitu vnútorného úložiska a pamäťovej karty (pokiaľ ste kartu rozdelili na viacero partícií).

Zariadenie síce nevie presne zobraziť celkovú veľkosť vnútorného úložiska, no všetko by malo fungovať korektne. Nové aplikácie sa budú automaticky inštalovať na pamäť, ktorá ponúka najviac voľného miesta, no kvôli rýchlosti si aplikácie môžete manuálne presunúť do natívneho vnútorného úložiska, ktoré ponúka o niečo väčšie prenosové rýchlosti. Ak ste si týmto návodom rozšírili vnútornú pamäť vašej novej S7-čky, napíšte nám, či všetko prebehlo v poriadku a koľko miesta máte po novom vo vašom vnútornom úložisku.

Zdroj: MoDaCo

11.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+