MojAndroid

Jednou z noviniek, ktoré prináša nový Android 6.0, je možnosť využiť pamäťovú kartu ako vnútornú pamäť. Túto funkciu získajú zariadenia, ktoré samozrejme podporujú pamäťové karty a využiť ju môžu najmä tí používatelia, ktorým nestačí veľkosť vnútorného úložiska. Hoci táto novinka ponúka niekoľko výhod, má aj svoje nevýhody.

Android-6-0-marshmallow-titulka-1

Náš tip
NÁVOD | Ako manuálne nainštalovať Android 6.0 Marshmallow

Jednou z nich je napríklad fakt, že keď vložíte novú pamäťovú kartu do zariadenia a zvolíte, aby sa správala ako vnútorné úložisko, prídete o všetky dáta, ktoré ste na nej mali. Karta sa naformátuje, zašifruje a až potom sa z nej stane vnútorné úložisko. Pritom pôvodné úložisko zo zariadenia akoby zmizlo a bude sa správať len ako pamäť pre inštalovanie aplikácií a hier. Multimédiá si však naň už neuložíte. Ďalšou nevýhodou je rýchlosť takto vytvoreného úložiska. Pamäťové karty sú značne pomalšie ako pamäťové čipy, a tak pri lacnejšej karte s nižšou triedou môžete zariadenie týmto spôsobom značne spomaliť. Zaujímalo by nás, či sa neskôr dá karta aj spätne odšifrovať a naformátovať, no to sa dozvieme zrejme až po osobnom teste.

Zdroj: AndroidCommunity

22.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+