MojAndroid

Ak máme byť úprimní, tak Samsung Galaxy S7 (S7 edge) a LG G5 môžeme označiť za jedny z najzaujímavejších zariadení z výstavy MWC 2016. Ide rozhodne o kľúčové smartfóny pre tohtoročný trh s mobilnými zariadeniami, no aj tieto vlajkové lode majú nedostatky. A dokonca jeden spoločný – ani jeden z týchto smartfónov neumožňuje používateľom rozšíriť vnútornú pamäť “adoptovaním si” pamäťovej karty. Ide o funkciu, ktorú ponúka natívne Android 6.0 a Samsung spolu s LG ju zo svojich systémov vedome odstránili. Funkcia v origináli známa ako Adoptable Storage je jedným z najväčších “ťahúňov” nového Androidu 6.0 Marshmallow a mnohým dáva nádej, že aj keď majú zariadenie iba s 8 GB vnútorným úložiskom, vnútornú pamäť si môžu rozšíriť pamäťovou kartou. Nie však v prípade týchto mobilných noviniek.

LG G5 a jeho moduly. Takto fungujúPozreli sme sa na to, ako fungujú nové výsuvné moduly na LG G5

Posted by MojAndroid.sk on 25. február 2016

Obom spoločnostiam bola samozrejme položená otázka, prečo túto funkciu zo svojich zariadení odstránili. Zatiaľ, čo Samsung tvrdí, že “používatelia používajú pamäťovú kartu najmä na prenos dát medzi dvomi zariadeniami a sprístupnenie tejto funkcie by časť dát mohlo pri prenose vymazať alebo poškodiť”, LG k tejto situácii radšej nepodalo žiadne stanovisko. Je však pravdou, že ak raz pamäťovú kartu sformátujete (pretransformujete) na rozšírenie vnútorného úložiska, nedá sa použiť bez ďalšieho formátovania v inom zariadení. Stále sa však dáta dajú prenášať cez tretie zariadenie, napríklad počítač. Podľa nášho názoru by ale o tom, ako využijete vašu pamäťovú kartu, nemal rozhodovať Samsung alebo LG, ale vy sami. Je škoda, že zariadenia, ktoré sa považujú za vzory v mobilnom svete, prinášajú takéto nezmyselné obmedzenia.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 má podľa DisplayMate najlepší displej na trhu

Zdroj: AndroidCommunity

26.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+